Letni park wodny w Mościcach już prawie gotowy. Zobacz, jak się prezentuje
access_time 2023-06-07 12:33:00
Budowa letniego parku wodnego w Mościcach dobiega końca. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt ma być gotowy i oddany do dyspozycji mieszkańców pod koniec czerwca.

Park wodny w Mościcach powstaje w ramach zadania „Budowa infrastruktury sportowej dla Igrzysk Europejskich 2023”, ale po oddaniu do użytku ma służyć przede wszystkim mieszkańcom.

- Park wodny będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca. Chcielibyśmy żeby na początku lata przyjął pierwszych gości - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W ramach inwestycji powstały m.in.: basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 21m o głębokości 0,6 - 1,6 m, z częścią pływacką i rekreacyjną oraz mini zjeżdżalnią, kolejny basen z zespołem czterech zjeżdżalni (tzw. turbo, cebula, anaconda, i zjeżdżalnia rodzinna czterotorowa), wodny plac zabaw o powierzchni 320 m kw., boisko do sportów plażowych o wymiarach 31 x 44 m, plac zabaw o tematyce marynistycznej, wiata lodowiska sezonowego oraz boiska i kortu tenisowego z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 20 x 40 m. W sumie trzy nowe niecki basenowe będą miały łączną powierzchnię 1500 m kw. Do tego dochodzą dwa budynki zaplecza techniczno-sanitarno-administracyjnego oraz budynek kawiarniany z tarasem widokowym. Cały teren zostanie zagospodarowany i wyposażony w elementy tzw. małej architektury. Powstaną alejki spacerowe, pojawią się ławki, stojaki na rowery, stoły do tenisa stołowego i stoły do szachów.

Na inwestycję Tarnów otrzymał z budżetu państwa 25 mln 200 tys. zł. Kwota ta okazała się niewystarczająca, bo po otwarciu ofert przetargowych okazało się, iż najniższa z nich opiewa na kwotę 34 mln 286 tys. zł. Tarnowscy radni, głosami członków klubów KO i NMT, zdecydowali o dołożeniu brakujących pieniędzy.

ac / fot. T. Schenk

Letni park wodny w Mościcach:

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821