Pomysł na weekend
access_time 2023-06-05 07:46:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Wernisaż wystawy malarstwa Michała Poręby. Galeria "Arteka" w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Salsoteka w plenerze. Na "Kantorii" w Tarnowie o godzinie rozkręcą się tańce rodem z gorących klimatów Portoryko, Kuby, Dominikany, Angoli czy z Francji. Na miejscu będzie czekał DJ Jorge. Impreza jest otwarta, wstęp wolny. Początek godz. 18.
 • „Rusz się z domu”, czyli cotygodniowe, bezpłatne zajęcia sportowe z instruktorami w parku Piaskówka (przy placu zabaw). W godzinach od 18 do 20 zaplanowano spacerek nordic walking z instruktorami Aleksandrem Dudą, Andrzejem Gągolą i Markiem Śmiałkiem. Należy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.
 • „Wernisaże dzień po dniu” w Tarnowskim Centrum Kultury. W ramach cyklu swoje wystawy fotografii przedstawiają głównie uczestnicy otwARTej Pracowni Fotograficznej, działającej przy TCK. W piątek zobaczyć będzie można wystawy Marii Strzesak „Maryś” i Sławomira Długołęckiego „Śpij dalej”. Początek godz. 18.30. Wstęp wolny.
 • Koncert Chóru SOLskiego „A ja na to jak na lato”. Na dużej scenie Teatru Solskiego będzie można posłuchać utworów m.in. Czerwonych Gitar, Mroza, a także zagranicznych hitów, choćby tych z musicalu „Grease”. Początek godz. 20. Bilety: 30 złotych (normalny) i 20 złotych (grupowy - 6 osób i więcej).

Sobota:

 • IX Rajd Pojazdów Zabytkowych w Tarnowie. Samochody przejadą przez Tarnów i okolicę. Około godz. 13 auta będzie można podziwiać na parkingu obok galerii Gemini Tarnów. Stamtąd wyjadą na trasę kryterium ulicznego, które rozgrywane będzie na wyłączonej z ruchu ulicy Starodąbrowskiej (od świateł przy skrzyżowaniu z M.B. Fatimskiej do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). Około godz. 16 zabytkowe pojazdy przejadą w paradzie na tarnowski Rynek, gdzie odbędzie się konkurs elegancji.
 • V liga Małopolska. MKS Tarnovia Tarnów vs. Watra Białka Tatrzańska. Stadion Tarnovii przy ul. Bandrowskiego 9 w Tarnowie, godz. 16. Darmowy wstęp dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.
 • Pokaz specjalny filmu „Lombard” w reżyserii Łukasza Kowalskiego oraz spotkanie z Michałem Oleszczykiem w ramach podsumowania zakończonej w ubiegłym tygodniu 37. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Kino Marzenie, godz. 17. Bilety: 17,99 zł (normalny) 15,99 zł (ulgowy).
 • Jubileuszowa 60. edycja konkursu tradycyjnej sztuki ludowej „Malowana Chata”. Podczas trwania konkursu Stowarzyszenie Zalipiańskich Malarek w Zalipiu zaprasza na dwudniowy festyn „Zalipiańskie Pasje” (10-11 czerwca). W programie m.in. wystawy, koncerty, warsztaty, stoiska gastronomiczne i biesiada przy muzyce tanecznej. Na lokalnej scenie wystąpią m.in. kapela z Zalasowej „Zalasowianie”, Nikodem Liro i kapela góralska Ciupaga. Plac obok budynku Domu Malarek w Zalipiu, godz. 17-23. Wstęp wolny.
 • V liga Małopolska. KS Metal Gawro Tarnów vs. Luks Radłovia Radłów. Boisko przy ul. Warsztatowej w Tarnowie, godz. 17.30.
 • Charytatywny bieg "Bosym bądź" z Wojtkiem Klichem. Park Biegowy "Marcinka", godz. 18. Wpisowe: 40 zł.
 • Koncert z cyklu „Akademia dla Tarnowa”. W auli (ul. Mickiewicza 8, budynek C 017) zabrzmią utwory klasyczne oraz muzyka z filmów i bajek w wykonaniu orkiestry Appassionato pod batutą Katarzyny Wrony. Początek godz. 18. Wstęp wolny.
 • Starówka Hip-Hop Festiwal. W programie imprezy set DJ-ski DJ Dobra Morda, który rozpocznie imprezę o godz. 18. Godzinę później pojawi się Jay Hebda & Jamróg, a później mikrofon przejmie Feno. Zabawa zakończy się występem Louis Villain. Amfiteatr letni w Tarnowie, godz. 18. Bilety: 30 zł.
 • „Wernisaże dzień po dniu” w Tarnowskim Centrum Kultury. Na zakończenie tej edycji swoje fotografie pokażą Agnieszka Moskal „Siekierezada urzędu” oraz Bartosz Połeć „Lost Tapes: studium tekstury”. Początek godz. 18.30. Wstęp wolny.
 • Osiemnastka Totentanz. Koncert z okazji 18. urodzin tarnowskiego zespołu rockowego Totentanz. Klub "Gwiazda" w Tarnowie, godz. 19.30. Bilety: 50 zł.
 • Spektakl dla młodzieży "Lekkość" w reżyserii i autorstwa Anny Siek oraz Wiktora Stypy (pokaz przedpremierowy). Teatr im. L. Solskiego (mała scena), godz. 20. Wstęp wolny (obowiązują darmowe wejściówki, które można odebrać w kasie teatru).

Niedziela:

 • XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej. Stadnina koni w Klikowej, godz. 9-18. Wstęp wolny.
 • XX Memoriał Bł. o. Zb. Strzałkowskiego w Zawadzie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 mszą św. w intencji kanonizacji bł. ojca Strzałkowskiego w kościele parafialnym w Zawadzie. Po mszy zostaną złożone kwiaty. Start biegu usytuowany będzie pod miejscową szkołą. Zapisy wciąż trwają. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej gminy Tarnów lub osobiście w dniu zawodów (w godz. od 11 do 14.30 w biurze obok szkoły). Wydarzeniem towarzyszącym będzie festyn rodzinny. W programie m.in. występ zespołu parafialnego z Pariacoto w Peru, miasteczko strażackie, konkursy czy bigos od samorządu. Zwieńczeniem dnia będzie dancing z zespołem Bosanova.
 • V Powiatowe Święto rodziny "U Matki" - XII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w Tuchowie. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe mszą św. w bazylice mniejszej w Tuchowie w intencji rodzin, z udziałem Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego. Później przewidziane są m.in. występy artystyczne, pokazy, konkursy, stoiska gastronomiczne i dmuchany plac zabaw dla dzieci.
 • Konkurs tradycyjnej sztuki ludowej „Malowana Chata”. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 14 w Domu Malarek w Zalipiu. W tym dniu z okazji jubileuszu zostanie zorganizowana sesja z udziałem referentów z Czech, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Wstęp wolny.
 • Spektakl dla młodzieży "Lekkość" w reżyserii i autorstwa Anny Siek oraz Wiktora Stypy (premiera). Teatr im. L. Solskiego (mała scena), godz. 19. Wstęp wolny  Wstęp wolny (obowiązują darmowe wejściówki, które można odebrać w kasie teatru).
 • Koncert zespołu Sezon na Czereśnie (katolicki pop), który zaprezentuje materiał z płyty "Pana chwal". Aula tarnowskiego seminarium przy ul. Piłsudskiego 6, godz. 19.30. Wstęp wolny.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821