Tarnowska policja zatrzymała grupę włamywaczy. Łupy sprzedawali i zastawiali w lombardach
access_time 2023-11-28 12:39:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali grupę włamywaczy, która okradła mieszkańców Koszyc i Wojnicza. Sprawcy upatrzyli sobie elektronarzędzia, które następnie sprzedawali prywatnym osobom lub zastawiali w lombardach. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje tarnowska policja, w listopadzie do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zgłosił się mieszkaniec podtarnowskich Koszyc, który poinformował o włamaniu do jego domu. Sprawcy mieli ukraść elektronarzędzia na łączną kwotę ponad 12 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, którzy w ciągu kilku dni od zdarzenia ustalili dane osób mogących mieć związek z przestępstwem.

- Zatrzymano w sumie trzech mężczyzn w wieku 28-34 lat, a w miejscu ich zamieszkania podczas przeszukania odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Kolejnym etapem pracy policjantów było ustalenie miejsca przechowywania pozostałych przedmiotów i udowodnienia dokonania włamania i kradzieży. Prawidłowo wykonywane czynności skutkowały ustaleniem, gdzie zatrzymani je schowali. Okazało się, że zostały one sprzedane osobom prywatnym, a także zastawione w lombardach na terenie Tarnowa - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjanci udowodnili zatrzymanym włamania w Koszycach na łączną kwotę ponad 12 tys. zł oraz w gminie Wojnicz, gdzie również skradziono narzędzia i elektronarzędzia, tyle że o łącznej wartości 9 tys. zł. Schemat włamania wyglądał podobnie. Za każdym razem przestępcy wchodzili przez okno, uprzednio je wyłamując, po czym zabierali znajdujące się wewnątrz narzędzia.

Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. - Ponieważ mężczyźni wyjaśnili mechanizm popełnienia przestępstwa, a także policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe - dodaje rzecznik. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821