Zdesperowana 14-latka siedziała na parapecie okna wieżowca. Interweniowała policja
access_time 2023-11-29 10:05:00
14-latka siedziała na parapecie okna pomiędzy 10 a 11 piętrem bloku w Tarnowie. Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe. Na szczęście zdesperowaną nastolatkę udało się uratować.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 listopada, około godz. 8 rano. Tarnowska policja otrzymała z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o 14-latce, która siedzi na parapecie okna pomiędzy 10 a 11 piętrem bloku w Tarnowie, z nogami na zewnątrz budynku. Dziewczyna płakała i przez cały czas rozmawiała z dyspozytorem alarmowym, szukając u niego pomocy w suicydalnym kryzysie. Z pomocą ruszyli również funkcjonariusze z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum - sierż. Paweł Jakubowski i sierż. Natalia Grzywacz.

- Gdy podjechali przed blok widzieli, że na najwyższej kondygnacji klatki schodowej ktoś siedzi na parapecie okna, z nogami na zewnątrz budynku. Weszli do klatki schodowej, a następnie wyjechali na piętro. Zbliżyli się do osoby siedzącej na parapecie, która nie zorientowała się że podchodzą. Słyszeli, jak płacząc rozmawia przez telefon komórkowy. Gdy byli na tyle blisko, Paweł złapał dziewczynę za rękę, a Natalia pomogła mu ściągnąć ją z parapetu. Roztrzęsiona, jak się okazało 14-latka z Tarnowa nie potrafiła wytłumaczyć, co tak właściwie chciała zrobić. Na miejsce przyjechała także załoga karetki pogotowia ratunkowego, która zaopiekowała się dziewczyną - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Gdzie szukać pomocy?

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer ogólnopolskiego telefonu zaufania 116 111, który czynny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226. Wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl. W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821