Był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Wpadł, bo pijany wsiadł na rower
access_time 2024-03-27 10:57:00
Dzięki interwencji jednego z mieszkańców powiatu tarnowskiego, odpowiedzialności karnej nie uniknie pijany rowerzysta, zatrzymany na drodze publicznej w Burzynie (gm. Tuchów). Po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nietrzeźwy 26-letni cyklista jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Jeden z kierowców zauważył rowerzystę, który nie potrafił utrzymać równowagi, jechał wężykiem, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie i innych użytkowników drogi publicznej. Mężczyzna postanowił przerwać niebezpieczną jazdę, a na miejsce interwencji wezwał policjantów z Tuchowa.

- Z rowerzystą był utrudniony kontakt, jednak po wylegitymowaniu policjanci musieli go zatrzymać. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego poruszał się rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań, a następnie został przetransportowany do Zakładu Karnego w Tarnowie. Spędzi tam najbliższe 270 dni - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dodatkowo 26-latek odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie. Grozi mu kara aresztu albo grzywny i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

ac / fot. Policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821