W Wierzchosławicach kompletnie pijany kierowca uderzył w drzewo. Trafił do szpitala, może stracić auto
access_time 2024-03-29 13:22:00
Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w Wierzchosławicach uderzył hondą w przydrożne drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala.

W czwartek (28 marca) po godzinie 18 policja otrzymała informację o wypadku drogowym w pobliżu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach, gdzie honda uderzyła w przydrożne drzewo. Zgłaszający poinformował, że kierowca auta nie jest w stanie wyłączyć silnika, a nawet wyjść z samochodu, poza tym wyczuwa się od niego silną woń alkoholu. Na miejsce skierowano patrol drogówki tarnowskiej policji. W międzyczasie dotarli tam już ratownicy medyczni i strażacy, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy.

- Kierowca został poddany badaniu trzeźwości, a urządzenie wskazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na poziomie 1,73 mg/l, co daje go niemalże 3,5 promila w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyjechał kilka chwil wcześniej ze sklepu i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia w drzewo doznał on obrażeń twarzoczaszki. W związku z tym, 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został przetransportowany do szpitala. Policjanci w myśl nowych przepisów zabezpieczyli jego samochód na parkingu strzeżonym - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

40-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i konfiskata samochodu.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821