Sporo kolizji i jeden wypadek śmiertelny. Tarnowska policja podsumowała święta na drogach
access_time 2024-04-02 15:01:00
16 kolizji, 1 wypadek ze skutkiem śmiertelnym, 3 kierowców pod wpływem alkoholu i 7 zatrzymanych praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości - to bilans świąt wielkanocnych na drogach w Tarnowie i regionie.

Policyjna akcja "Wielkanoc" trwała od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego (29 marca-1 kwietnia) i miała charakter ogólnokrajowy. Funkcjonariusze prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

Jak podała tarnowska policja, w ciągu tych czterech dni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie odnotowali 16 kolizji i jeden wypadek, który niestety okazał się śmiertelny. Doszło do niego w sobotę, 30 marca około godz. 17 na drodze wojewódzkiej w Tuchowie. 45-letni motocyklista uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu dostawczego. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl suzuki rozpadł się na dwie części. 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji, zmarł na miejscu. 50-letni kierowca dostawczaka był trzeźwy. Droga w centrum Tuchowa była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

W długi weekend policjanci drogówki ujawnili też 3 kierowców na podwójnym gazie, zatrzymali 7 praw jazdy, z czego 3 motocyklistom za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W analogicznym okresie zeszłego roku tarnowscy policjanci odnotowali jeden wypadek, w którym jedna osoba została ranna i 14 kolizji, ponadto zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i 11 uprawnień do kierowania pojazdami za różnego rodzaju wykroczenia. Nie odnotowano przekroczeń prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

ac / KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821