Trzy osoby ranne, w tym dwie kobiety w ciąży. Poważny wypadek na obwodnicy Wojnicza
access_time 2024-04-12 10:36:00
Trzy osoby, w tym dwie kobiety w ciąży zostały ranne w wypadku, do którego doszło w czwartkowy wieczór (11 kwietnia) na obwodnicy Wojnicza.

Informacja o wypadku wpłynęła do służb po godzinie 20. Jak wynikało ze zgłoszenia, na wojnickiej obwodnicy czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - toyota i kia. Na miejsce skierowano jednostki ratownictwa PSP, druhów z okolicznych OSP, kilka zespołów karetek pogotowia, a także policjantów z drogówki.

- Ustalono, że bezpośrednio za samochodem toyota jechał świadek, który wskazał, że jadący przed nim pojazd z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem kia, który jechał w stronę Brzeska. W wyniku zderzenia kierowca toyoty został wyrzucony z samochodu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Kierowca toyoty - 61-latek z powiatu tarnowskiego - w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przetransportowano tam również dwie kobiety podróżujące kia. Obie to mieszkanki powiatu brzeskiego, w wypadku doznały urazów układu kostnego oraz ogólnych potłuczeń, obie też były w ciąży.

Jak się okazało, kierowca toyoty był pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,54 promila alkoholu.

Droga krajowa DK94 na wysokości wiaduktu w połowie obwodnicy Wojnicza była całkowicie zablokowana przez kilka godzin Zorganizowano objazdy przez centrum Wojnicza. Ruch przywrócono dopiero po godzinie 23.

- Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia wszystkich okoliczności i w ramach tego postępowania prowadzący wskaże jego przyczyny. Wypowiedzą się w nim specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych, a nadzorujący postępowanie prokurator przedstawi osobom odpowiedzialnym zarzuty - powiedział rzecznik tarnowskiej policji.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821