Między łóżkami, czyli gwiazdy w Centrum Sztuki Mościce
access_time 2016-01-13 09:04:00
"Między łóżkami" to premierowy spektakl w reżyserii Artura Barcisia. Gwiazdorską obsadę usupełniają Katarzyna Skrzynecka, Radosław Pazura i Katarzyna Ankudowicz. Jednorazowy pokaz w Tarnowie już 17 stycznia.
Komedia Norma Fostera składa się z sześciu epizodów, które przedstawiają losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wyobraźcie sobie, dla przykładu, parę 50-latków godzących się na miłosne igraszki na antenie radiowej... wyobraźcie sobie włamywaczy: zawodowca i amatora-księgowego w akcji... wyobraźcie sobie starzejącą się gwiazdę rocka Tommiego Quicka i zakochaną w nim fankę... wyobraźcie sobie taksówkarza bez zmysłu orientacji w terenie...Wyobraźcie sobie, że miłość... Nie, nie wyobrażajcie sobie tego wszystkiego. Przyjdźcie do nas i sami zobaczcie spektakl „Między łóżkami" w reżyserii Artura Barcisia.

Obsada:
 • Katarzyna SKRZYNECKA
 • Artur BARCIŚ
 • Radosław PAZURA
 • Katarzyna ANKUDOWICZ 
 • Lesław ŻUREK/ Robert MAJEWSKI

  „Między lóżkami" bawi i wzrusza. Norman Foster tak pisze swoje sztuki, że ani człowiek się obejrzy i nagle ze śmiechu przechodzi we wzruszanie. Łzy śmiechu przeplatają się ze łzami wzruszenia. To wielka siła tekstów Fostera. Obsada jest tak zrobiona, że każdy z nas gra po trzy różne role. Trzeba się szybko przeistoczyć w kogoś innego. Dla aktorów to wielkie wyzwanie i wielka przyjemność."
  Artur Barciś, reżyser spektaklu

  W „Między łóżkami" Norma Fostera mamy do czynienia z różnymi odmianami komizmu, a aktorzy starają się wyciągnąć z tekstu wszystkie jego detale. Zatem czarny humor sąsiaduje z ironią, a okrutny z melancholijnym i groteskowym. Artur Barciś umiejętnie zapętla i krzyżuje losy swoich bohaterów, dając aktorom szansę wykreowania kilku postaci. Wszystko dotyczy sfery miłości. Związków damsko-męskich: długoletnich, przelotnych, młodzieńczych i tych będących już tylko nie dającym się wymazać z pamięci wspomnieniem.

  "Aby wcielić się w pewne postaci w tej sztuce trzeba mieć do siebie duży dystans i poczucie humoru na własny temat. Wielu moich znajomych, którzy byli na przedstawieniu, nie poznało mnie przez część spektaklu. To dla mnie jako aktora duży komplement."
  Katarzyna Skrzynecka, aktorka

  Wszystko to razem okraszone jest atmosferą pełną ciepła, optymizmu, wzruszenia, dawką erotyzmu i słowno-sytuacyjnego humoru, który pozornie odległe od siebie historie nagle w zaskakujący sposób łączy z wydarzeniem czy postacią z poprzedniej opowieści.

  Centrum Sztuki Mościce, 17 stycznia 2016 r. godz. 18.00, Cena biletu: 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł od 10 stycznia. Czas trwania: 120 minut z przerwą.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A