Strażników sprowadzisz kliknięciem, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-09-09 09:07:27
Zorganizowana grupa przestępcza rozbita. Chipsy wygnane ze szkoły. Czarne chmury nad wójtem Wierzchosławic - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Strażników sprowadzisz kliknięciem Tego jeszcze w Tarnowie nie było - patrol straży miejskiej można postawić na nogi przez internet. Wszystko dzięki stronie www tej jednostki, na której umieszczono specjalny formularz zgłoszeniowy. Co najważniejsze, nowinka rzeczywiście działa. Reakcje strażników na anonimowe interwencje sprawdzili wczoraj reporterzy "Gazety Krakowskiej". Z testu wynika, że od kliknięcia do przyjazdu patrolu mija kilkanaście minut. Tyle zajęło mundurowym zlokalizowanie łamiących przepisy o parkowaniu kierowców w centrum. Drugi przypadek dotyczył młodego człowieka nagabującego ludzi o pieniądze. Amator datków miał o tyle szczęście, że zdążył się ulotnić przed przyjazdem radiowozu.
  • Zorganizowana grupa przestępcza rozbita Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało pięciu mieszkańców Tarnowa, którzy handlowali spirytusem i tytoniem. Prokurator zarzuca podejrzanym, że wprowadzili do obrotu spirytus skażony (służący do celów przemysłowych), jako spożywczy. Mieli go wcześniej skupować i własnym sumptem konfekcjonować. - Spirytus taki obłożony jest zerową stawką podatku akcyzowego. Nie nadaje się do celów konsumpcyjnych - wyjaśnia Mieczysław Dzięgiel, rzecznik prasowy Prokuratory Okręgowej w Tarnowie. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:.
  • Chipsy wygnane ze szkoły Szkolne sklepiki bez chipsów, coli, batoników, drożdżówek i pszennych bułek. Zamiast tego grahamki, jogurty, owoce oraz soki bez dodatku cukru. Rygorystyczne przepisy weszły w życie wraz z pierwszym dzwonkiem. – I co z tego – wzrusza ramionami Filip. – Wszystko, co u nas zakazane kupię w zwykłym sklepie, obok szkoły. Na razie nie ma jednak takiej potrzeby, w niektórych tarnowskich sklepikach zakazanego towaru w ogóle z półek nie ściągnięto.
  • Czarne chmury nad wójtem Wierzchosławic Atmosfera w gminie Wierzchosławice staje się coraz bardziej gorąca. Dobrze to pokazała piątkowa sesja rada gminy, podczas której wójt Zbigniew Drąg poddany został bardzo ostrej krytyce. Wielu radnych nie żałowało mu gorzkich słów. Co ciekawe, nikt nie wystąpił z obroną. Na razie radni zgodnie obniżyli wójtowi wysokość comiesięcznego wynagrodzenia, ale już wkrótce może się znaleźć w jeszcze większych opałach. W gminie zawiązała się inicjatywa zmierzająca do zorganizowania referendum odwołującego Zbigniewa Drąga z jego stanowiska. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A