Niechciane rudery szpecą miasto, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-06-03 10:00:19
Są do wzięcia cztery miliony. 2-letni Szymek wypadł przez okno. Jest nieprzytomny. Firma, która "wszystko mogła". Ślimaki atakują, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Są do wzięcia cztery miliony Już za tydzień w Tarnowie będzie można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego, nie tylko suma podziału się zmieniła. Teraz projektów nie będą mogły składać m.in. szkoły. Z edycji na edycję coraz większą część budżetu obywatelskiego wygrywały dla siebie tarnowskie szkoły i przedszkola. Teraz nie będzie to już możliwe. Taka zmiana została zapisana w regulaminie odsłony budżetu obywatelskiego, który rozpocznie się już za tydzień. Nie mniej ważna nowinka to podniesienie kwoty dzielonej przez mieszkańców z 3,5 do 4 mln. zł.
  • 2-letni Szymek wypadł przez okno. Jest nieprzytomny Chłopiec uderzył głową o bruk na podwórku. Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie walczą o jego życie. Do dramatycznego wypadku doszło wczoraj rano przy ulicy Gajowej w Dębicy. Dwuletni Szymon był pod opieką swej mamy, która przygotowywała się do wyjścia do pracy. Tylko na chwilę spuściła synka z oczu. Nagle usłyszała huk. Szymonka nie było w pokoju. Gdy zobaczyła otwarte okno, zamarła. - Z wstępnych ustaleń wynika, że dziecko samo wdrapało się na parapet, a następnie otworzyło okno - mówi sierżant sztabowy Jacek Bator z Komendy Powiatowej Policy w Dębicy. - Chłopczyk najpewniej stracił równowagę i spadł na bruk. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Firma, która „wszystko mogła” Każdy, kto ma możliwość regularnego obserwowania procesu w Sądzie Rejonowym w Brzesku, w którym wśród oskarżonych jest były prezydent Tarnowa, dobrze wie, że nie ma dnia w czasie tego procesu, w którym co najmniej kilka razy nie padłaby nazwa Strabag. Austriacka firma budowlana najczęściej pojawia się w fatalnym kontekście związanym z wielką korupcją. Okazuje się też, że znana jest z innych podejrzanych spraw – w kraju i nie tylko.
  • Niechciane rudery szpecą miasto Powybijane okna, dziurawe ściany, pozapadane dachy - tak wygląda już kilka budynków w Brzesku. Nie tylko odstraszają wyglądem, ale stanowią poważne zagrożenie dla nielegalnych lokatorów, głównie miłośników tanich alkoholi. Niestety, do walących się budynków z ciekawością zaglądają także dzieci. Do władz miejskich napływają skargi i listy z żądaniem wyburzenia ruder, problem jednak w tym, że samorząd praktycznie nic w tej sprawie zrobić nie może.
  • Ślimaki atakują Pomrów żółtawy to gatunek ślimaka z rodziny pomrowiowatych noszący dumną łacińską nazwę Limax flavus. Potocznie zwany ślimakiem nagim, jako że nie dźwiga na sobie muszli. Dla mieszkańców Łęk w gminie Borzęcin jest on jednak uosobieniem najgorszego intruza niszczącego ich ogródki warzywne i działki kwiatowe. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A