Uzbroił piratów Polańskiego i wojów Kmicica, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-04-10 10:21:43
Prokurator tropi podpalaczy. "Wyglądaliśmy jak jakaś klika". Obwodnica Tuchowa i wierzchosławicki łącznik. Złote przeboje grają już w Tarnowie - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Prokurator tropi podpalaczy Pożarem, który strawił XIX-wieczny młyn Szancera żyje od niedzieli cały Tarnów. Strażacy, którzy przez 20 godzin dogaszali zgliszcza kilkukondygnacyjnego budynku przy ul. Kołłątaja, nie mają wątpliwości co do tego, że młyn stanął w płomieniach w wyniku podpalenia. - Ogień musiał zostać podłożony w kilku miejscach. Gdyby doszło do przypadkowego zaprószenia, paliłoby się albo w pomieszczeniach młyna, spichlerza lub kaszarni, a nie we wszystkich naraz - przekonuje st. brygadier Tadeusz Sitko, komendant tarnowskiej komendy PSP. W środę policjanci wraz z biegłymi do spraw pożarnictwa prowadzili oględziny spalonego obiektu i szukali śladów, które potwierdziłby tezę, że było to celowe działanie. Kogo? Tego na razie nie wiadomo. Sprawców ma wykryć śledztwo.
  • Uzbroił piratów Polańskiego i wojów Kmicica. Arsenał tworzy w piwnicy Rekwizyty do największych polskich produkcji filmowych wyszły z rąk Mariana Mikuły z Tarnowa. 70-letni emeryt po trzech zawałach serca przyznaje, że z metalu potrafi zrobić nawet... złoto. Marian Mikuła jest jedynym z ostatnich płatnerzy w Polsce, czyli mistrzem w sztuce wykonywania mieczy, szabli, szpad, zbroi, halabard i hełmów. Przez wiele lat żaden liczący się w polski film historyczny nie mógł odbyć się bez dokładnie odtwarzanych w jego pracowni detali uzbrojenia. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Wyglądaliśmy jak jakaś klika Tak o wspólnym oglądaniu z prezydentem Tarnowa meczów mówił były prezes tej spółki - Bogdan G. Na ostatnim posiedzeniu swoje zeznania złożyli ci, którzy mieli wręczyć łapówkę prezydentowi Ścigale. Według Pawła P., byłego prezesa i wiceprezesa ŻSSA, do rąk byłego prezydenta miało trafić 100 tysięcy złotych w dwóch ratach. Pierwsza transza została przekazana "prawidłowo", ale w drugim przypadku sprawa się "rypła" i do rąk Ścigały trafiła jedynie część pieniędzy, które przekazali przedstawiciele Strabagu. Obaj szefowie żużlowi zeznają, że łapówka miała iść i poszła "dla Ryśka". Problem w tym, że jeden z nich nie przyznaje się do tego, że część z drugiej raty sobie przywłaszczył.
  • Obwodnica Tuchowa i wierzchosławicki łącznik 80 milionów złotych będzie kosztowała obwodnica Tuchowa, a 146 mln będzie kosztowało wybudowanie połączenia autostradowego w Wierzchosławicach. W najbliższym czasie szykują się w regionie dwie duże inwestycje drogowe. Zaawansowanym stanem prac pochwalił się ostatnio Stanisław Sorys, wicemarszałek. Prezentacja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem szefów samorządów.
  • Złote przeboje grają już w Tarnowie Mieszkańcy Tarnowa i regionu mogą już słuchać nowej rozgłośni. W wyniku postępowania o udzielenie koncesji na rozpowszechnienie programu radiowego o charakterze lokalnym, uniwersalnym, w ubiegłym roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyłoniła Grupę Radiową Agory. Program jest rozpowszechniany za pomocą stacji nadawczej zlokalizowanej na Górze Św. Marcina na częstotliwości 92,8 MHz, z nadajnika o mocy 0,25 kW. Gminy objęte w całości lub części zasięgiem rozpowszechniania programu to: Lisia Góra, Pilzno, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz oraz Żabno. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...