Nasi posłowie za naszą kasę okrążają świat, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-17 09:57:56
Toksyczny barszcz przy placu zabaw poparzył 9-latka. Tabor znów wyjedzie na trasę po 4-letniej przerwie. Przeprowadzki z windą w tle - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym
  • Nasi posłowie za naszą kasę okrążają świat Rekordzista objechał glob dookoła prawie osiem razy. Na koszt podatnika. Dziennikarze Gazety Tarnowskiej prześwietlili oświadczenia poselskie w sprawie kilometrówek i zbadali czym jeżdżą posłowie. Najwięcej z kasy pobrali na paliwo Józef Rojek (115 tys. zł) oraz Michał Wojtkiewicz (ok. 110 tys. zł).
  • Toksyczny barszcz przy placu zabaw poparzył 9-latka 9-letni Witek z Bobrownik Małych koło Wierzchosławic zerwał tylko jeden kwiat. To wystarczyło w zupełności do tego, aby dotkliwie poparzył sobie ręce, nogi i twarz. Nastąpiło pieczenie, potem na skórze pojawiły się pęcherze, które teraz zamieniają się w blizny. Do kontaktu z niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego doszło na gminnej łące w samym centrum wsi, w sąsiedztwie placu zabaw i boiska piłkarskiego. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Tabor znów wyjedzie na trasę po 4-letniej przerwie Mowa tu o Międzynarodowym Taborze Pamięci Romów, który już w przyszłym tygodniu wyruszy spod Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. To właśnie w tej siedzibie mieści się jedyna w Polsce wystawa stała, w całości poświęcona historii i kulturze Romów/Cyganów. Rekonstruowany, cygański tabor będzie wędrował przez 4 dni drogami Małopolski, trasą Tarnów-Żabno-Bielcza-Borzęcin-Szczurowa, a uczestnicy będą odwiedzać groby pomordowanych w czasie II wojny światowej Romów.
  • Przeprowadzki z windą w tle Urząd Miasta chce kupić kamienicę przy ul. Legionów 14, przylegająca do budynku tarnowskiego magistratu przy ul. Mickiewicza. Radni przegłosowali na ostatniej sesji, że prezydent może wydać na zakup kamienicy 800 tysięcy zł z miejskiego budżetu. Jednak, nie wszystkim podoba się pomysł kupna zabytkowego budynku przez miasto. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...