Kolejarze w końcu przyznają: remont wiaduktów rok dłużej
access_time 2015-01-13 12:37:41
Na zakończenie wszystkich prac remontowych wiaduktów kolejowych w Tarnowie przyjdzie nam poczekać rok dłużej. Ostatni z modernizowanych przejazdów ma zostać oddany późną jesienią 2016 roku. To oznacza, że czeka nas jeszcze co najmniej półtora roku utrudnień.
  • Krakowska Obecnie prowadzone prace nie będą oznaczać żadnych utrudnień dla kierowców. Przez ok. 7 miesięcy pod wiaduktem na Krakowskiej mamy jeździć bez utrudnień, dwoma pasami w każdą ze stron. W lipcu kolejarze znów zamkną daw pasy i wrócą doskonale nam znane utrudnienia. Tak będzie do jesieni 2016 roku.
  • Czerwonych Klonów i Zbylitowska Prace przy wiadukcie przy ul. Czerwonych Klonów mają potrwać do października 2015. Po ich zakończeniu i otwarciu tej ulicy dla ruchu, rozpocznie się budowa nowego wiaduktu nad torami przebiegającymi przez ul. Zbylitowską. Roboty potrwają od października do końca maja 2016 czyli – jak podaje PKP - o kwartał krócej niż pierwotnie zakładano. Ulica Zbylitowska będzie w tym czasie zamknięta.
  • Gumniska Pod koniec marca z kolei ruszą prace przy remoncie wiaduktu przy ul. Gumniskiej. Do połowy czerwca obowiązywać tam będzie ruch wahadłowy, a w okresie od połowy lipca do połowy lutego 2016 przejazd tamtędy będzie możliwy tylko dla pojazdów o wysokości do 2,2 m. W drugiej połowie lipca ponownie obowiązywać będzie ruch wahadłowy.
  • Lwowska Ponadto remont czeka także nawierzchnię pod wiaduktem na ul. Lwowskiej i najprawdopodobniej na tej drodze również pojawią się utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego. Miasto postawiło jednak PKP warunek, by powodujące utrudnienia w ruchu prace przy wiadukcie nad ul. Gumniską nie były wykonywane w tym samym czasie. PKP
  • Tuchowska i Al. Tarnowskich Wiadukt nad ul. Tuchowską pozostanie zamknięty aż do zakończenia prac w maju 2016 r. Po otwarciu wiaduktu przy ul. Tuchowskiej rozpoczną się prace przy przejeździe przy Al. Tarnowskich, który w związku z tym zostanie zamknięty do końca października 2016.
  • Warsztatowa Wiadukt nad Warsztatową jest już gotowy, ale trzeba pogłębić przejazd pod nim. Prace mają ruszyć w kwietniu 2015 i potrwać do października 2015.
  • Wita Stwosza Przebudowa wiaduktu przy ul. Wita Stwosza ma potrwać do maja 2016 roku. Prace przy wiadukcie nad ul. Warsztatową, otwartym obecnie jedynie tymczasowo wyłącznie dla niskich pojazdów, będą kontynuowane od kwietnia do października br. W tym czasie przejazd będzie zamknięty dla ruchu. Do finału zbliżają się prace na obiekcie nad ul. Podgórską i lada dzień przejazd tą ulicą odbywać się będzie bez przeszkód.
  • Komentarze...