Opiniotwórcze pismo znów doceniło tarnowskie BWA
access_time 2015-01-09 07:21:34
Według internetowego pisma o sztuce „Obieg”, wydawanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, w rankingu podsumowującym 2014 rok przygotowanym przez 14 niezależnych krytyków sztuki, tarnowskie BWA pojawiło się w 3 kategoriach.
Oto one:
  • 10 najbardziej przekonujących wystaw: na 3. miejscu znalazła się tarnowska wystawa „Tajsa” poświęcona społecznościom romskim. Śladem po wiosennej wystawie jest neon na fasadzie Pałacyku Strzeleckiego oraz mural przy ul. Narutowicza,
  • 10 najbardziej nowatorskich instytucji publicznych: na 3. miejscu znalazło się tarnowskie BWA,
  • 10 najbardziej niekonwencjonalnych kuratorów: na 6. miejscu znalazła się dyrektorka BWA Ewa Łączyńska-Widz, ex aequo z Danielem Muzyczukiem (kuratorem z łódzkiego Muzeum Sztuki) i Łukaszem Rondudą (kuratorem z warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Inną miłą niespodzianką jest znalezienie się książki „Adolf Loos. Ornament i zbrodnia”, wydanej wspólnie przez BWA i warszawskie Centrum Architektury, na liście bestsellerów "Bęc Zmiany 2014". Książka jest pierwszym polskim przekładem tekstów Adolfa Loosa, swoją premierę miała w czasie 10. Festiwalu Sztuki ArtFest. Można ją nabyć w sklepiku BWA w Parku Strzeleckim oraz księgarniach artystycznych w całym kraju.
  • Komentarze...