Koncert GOS.PL&Brian Fentress (KONKURS)
access_time 2014-05-28 09:31:02
W niedzielę, 1 czerwca, o godzinie 16:30 w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl z gościem specjalnym Brianem Fentressem, czarnoskórym, charyzmatycznym dyrygentem, wokalistą, muzykiem i kompozytorem z USA.
Data: Niedziela, 1 czerwca godz. 16:30 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) Profil muzyczny Tarnowskiego Chóru Gos.pl określić można mianem Contemporary gospel. Jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z Południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Chór Gos.pl mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej". W kręgu repertuarowym znajdują się utwory w charakterze od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po Hip-hop, od nawiązań klasycznych po szeroko rozumiany folklor. Tarnowski Chór Gos.pl tworzą pasjonaci wspólnego śpiewu, zapaleńcy, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Środowiska, z których pochodzą, a także zawody które wykonują oraz rozpiętość wiekowa pozornie nie daje szans na porozumienie. Jednak muzyka gospel, która jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich daje potencjał i wspólne cele. Chór tworzy obecnie 35 osób oraz zespół instrumentalny. Ważnymi osobami, które stale towarzyszą Chórowi są opiekunowie duchowi, w osobach jednego z założycieli - ks. Pawła Cyza oraz ks. Andrzeja Augustyna z Duszpasterstwa Akademickiego TRATWA, pod którego skrzydłami chór działa od września 2011 roku. Koncert poprowadzi Krzysztof Drwal - zaprzyjaźniony z Chórem dziennikarz TVP. Brian Fentress to czarnoskóry, charyzmatyczny dyrygent, wokalista, muzyk i kompozytor z USA. Stypendysta i absolwent Uniwersytetu A&M w Alabamie, a także absolwent Uniwersytetu w Phoenix. W czasie studiów doskonalił umiejętności wokalne śpiewając w profesjonalnych chórach klasycznych oraz chórach gospel. Występował i nagrywał u boku takich sław jak: Aretha Franklin, Kirk Franklin, Cece Winans i Lyle Lovette. Od kilku lat podróżuje po Europie, prowadząc różnego rodzaju warsztaty gospel. Gdziekolwiek się pojawia, dzieli się nie tylko swoim talentem muzycznym i pedagogicznym, ale przede wszystkim Ewangelią.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert "GOS.PL&Brian Fentress" Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu zaproszenia. W temacie wiadomości należy wpisać: ""GOS.PL&Brian Fentress"".
Komentarze...