Jeden Procent – Niejeden Uśmiech
access_time 2010-02-01 14:02:31
Gwiazdy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej użyczyły swoich głosów w kampanii 1 procent Stowarzyszenia „Ich lepsze jutro”. 15-sekundowy spot trafił już do internetu. Będzie też emitowany w radiu i telewizji. Środki przekazane w tym roku przed podatników Stowarzyszenie w całości przeznaczy na utworzenie Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci przy ul. Pułaskiego 91 w Tarnowie.

Swoich głosów w reklamie użyczyli: Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul, Paula Michalik i Wiesław Molak. Hasłem kampanii są słowa: „jeden procent – niejeden uśmiech”. Stowarzyszenie przygotowało też banery, plakaty i ulotki z informacją o możliwości przekazania 1 proc. podatku. Spot można obejrzeć w internecie pod adresem www.ichlepszejutro.pl.

Podobnie jak w latach poprzednich, obowiązują łatwiejsze procedury przekazania pieniędzy. Wystarczy poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe, a resztą formalności zajmie się urząd skarbowy – informuje Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia. Po wyliczeniu, ile podatku mamy do zapłacenia, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" wpisujemy nazwę Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” i numer KRS 00 00 237 677. Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, ale nie może ona przekraczać 1 proc. podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Wszystkie środki przekazane przez podatników w bieżącym roku Stowarzyszenie zamierza przeznaczyć na utworzenie i wyposażenie lokalu przy ul. Pułaskiego 91 w Tarnowie, gdzie po wakacjach rozpocznie działalność Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji dla dzieci. Obecnie trwają prace zmierzające do przystosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych, oprócz poczekalni, recepcji i toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełną sprawnością ruchową, znajdą się sale do rehabilitacji logopedycznej, psychologicznej, ruchowej, sala oddziaływania polisensorycznego z gabinetem światła i sala do zajęć z psem.

Stowarzyszenie świadczy bezpłatną pomoc dla ponad 50 dzieci zapisanych do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej. Zajęcia odbywają się cztery razy w tygodniu.


Info: Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A