"Grażyna" w Teatrze Solskiego (KONKURS)
access_time 2016-02-19 09:50:00
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przygotował na najbliższy weekend spektakl pt."Grażyna w reż. Radosława Rychcika. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym są do wygrania zaproszenia.

W Grażynie Adama Mickiewicza, tak samo jak w przypadku Balladyny Juliusza Słowackiego, najbardziej interesuje nas imię głównej bohaterki. To imię również jest autorską kompozycją Mickiewicza i powstało z połączenia litewskiegio “grazi” – “piękna” z polskim formantem “–ant”.

Grażyna Mickiewicza zatem to historia kobiety, która walczy i to walczy w sensie dosłownym. W rycerskim przebraniu męża bierze udział w bitwie z Krzyżakami. Grażyna, czyli “piękna księżna” to “niewiasta z wdzięków i bohater z ducha”. Więcej informacji o spektaklu znajdziesz tutaj.

Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy kilka podwójnych zaproszeń na spektakl grany w sobotę oraz w niedzielę o godz. 18. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Grażyna - sobota" lub "Grażyna - niedziela".

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A