Poświąteczna pustka w portfelu - gdzie po pożyczkę?
access_time 2016-03-31 13:33:00
Święta to wyjątkowy czas, gdy wraz z rodziną możemy zasiąść do wspólnego stołu. Jest to także czas wzmożonych wydatków, które nierzadko stają się dużym obciążeniem. Brak zaplanowanych zakupów na święta, pośpiech, stres - to wszystko wpływa na to, że często trzeba nadszarpnąć budżet domowy.

Co kosztuje najwięcej?

Z Barometru Providenta wynika, iż średni wydatek na Wielkanoc 2016 to w polskiej rodzinie 400 zł, a więc o kilkadziesiąt złotych więcej niż w ubiegłym roku i o ok. połowę mniej w porównaniu z Bożym Narodzeniem 2015. Skąd biorą się różnice pomiędzy świętami zimowymi a wiosennymi? Otóż w związku z Wielkanocą nie ma rozpowszechnionej tradycji kupowania prezentów – jedynie ok. 40 proc. rodaków deklaruje zakup z tej okazji drobnych upominków dla najbliższych, będą to w głównej mierze słodycze dla dzieci.

Pieniądze idą przede wszystkim na produkty spożywcze niezbędne do przygotowania tradycyjnych potraw wielkanocnych. Tutaj warto przypomnieć, iż miesięczne koszty utrzymania przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce oscylują w granicach 700 zł, w związku z czym wydanie 400 zł na przygotowanie się do Wielkanocy jest niemałym ciężarem. Nie zmienia to faktu, że Polacy są narodem, który przywiązuje ogromną wagę do tradycji – a tej musi stać się zadość. Wolimy wydać wszystkie fundusze i oszczędności i nie martwić się tym, że czegoś zabraknie na stole wielkanocnym. Niestety po świętach część z nas nie posiada wystarczająco dużo gotówki, aby pokryć wszystkie bieżące wydatki. Co wtedy?

Pożyczka online - finansowe koło ratunkowe

W chwili kiedy potrzebujemy szybkiego wsparcia finansowego warto przejrzeć oferty firm pożyczkowych działających w Internecie. Chwilówki online cieszą się obecnie bardzo duża popularnością. Jest to prężnie i dynamicznie rozwijający się rynek wychodzący naprzeciw rosnącym potrzebom konsumentów. Aby znaleźć ofertę odpowiadającą indywidualnym kryteriom oraz godną zaufania, warto skorzystać ze sprawdzonej porównywarki internetowej – porównywarka chwilówek lowcachwilowek.pl jest jedną z nich. Zestawienie opracowane przez ten serwis zawiera propozycje przeszło 20 firm pożyczkowych. Ich porównanie jest proste i przejrzyste, a po kliknięciu na jedną z nich klient zostaje przekierowany na stronę firmy pożyczkowej, gdzie należy wypełnić formularz online.

Mitem nie są darmowe pożyczki wzbudzające ogromne zainteresowanie. Adresowane są one do nowych klientów, a w swojej ofercie posiadają je m. in.:

  • Filarum.pl – tu za pierwszym razem można pożyczyć do 1000 zł na maksymalnie 30 dni,

  • Vivus.pl – nowym klientom ma do zaoferowania nawet 1600 zł na 30 dni,

  • Extraportfel.pl – tu można uzyskać do 2000 zł na maksymalnie 45 dni.

Poświąteczna dziura w domowym budżecie nie musi przysparzać wielu stresów. Po pierwsze - warto przemyśleć jakiej potrzebujemy na pokrycie aktualnych wydatków, a po drugie - w jakim okresie jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę. Jeśli wywiążemy się ze swoich zobowiązań, nie straszne będą żadne, dodatkowe koszty.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A