Będzie remont Bandrowskiego i Goldhammera
access_time 2016-04-08 08:00:00
W przypadku tej pierwszej, modernizacją objęty zostanie ponad 140-metrowy odcinek od ul. Krakowskiej do ul. Narutowicza. Ta druga z kolei zostanie przebudowana od ul. Mickiewicza do ul. Ks. Sitki. Pierwsze prace remontowe ruszą najprawdopodobniej w maju.

Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił już przetargi w tej sprawie. Otwarcie ofert zaplanowano kolejno 18 i 19 kwietnia - informuje tarnowski magistrat.

Inwestycja na ul. Bandrowskiego polegać będzie na remoncie nawierzchni z kostki granitowej wraz z podbudową. W rejonie tym dodatkowo powstanie 31 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. W ramach modernizacji ulicy przewidziano również budowę kolektora kanalizacji opadowej łączącego wykonaną kanalizację ul. Krakowskiej z zaprojektowanym kolektorem opadowym ul. Bandrowskiego. Termin zakończenia prac zaplanowano w połowie września.

Ponadto remontem objęta zostanie ul. Goldhammera. Tam z kolei ZDiK planuje m.in. położenie nowej nawierzchni drogi, zatoki autobusowej, miejsc parkingowych i zjazdów. Wybudowany ma również zostać chodnik dla pieszych. Wykonawca dostarczy oraz zamontuje także wiatę autobusową. Ulica powinna być gotowa pod koniec września.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A