Stadion Unii po remoncie już w 2018?
access_time 2016-04-11 08:00:00
Obiekt na około 12 tysięcy widzów, częściowo zadaszona trybuna oraz podgrzewane boisko do piłki nożnej – tak najprawdopodobniej będzie wyglądał Stadion Miejski po modernizacji. Jeszcze w tym roku przygotowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy obejmujący kilka wariantów przebudowy obiektu. Prace budowlane powinny ruszyć w 2017 r. - wynika z informacji magistratu.

O wstępnych warunkach technicznych, jakim powinien odpowiadać stadion prezydent Roman Ciepiela rozmawiał dzisiaj z przedstawicielami klubów Unii Tarnów: żużlowego i piłkarskiego - Łukaszem Sadym, prezesem Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej oraz Krzysztofem Zielińskim i Marcinem Ćwiklińskim, prezesem i wiceprezesem piłkarskiego Klubu Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Zarówno władze miasta jak i klubów zgodnie stwierdzili, że obiekt powinien być przystosowany zarówno do wymogów żużlowej Ekstraligi, jak i co najmniej do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. Żadna ze stron nie miała wątpliwości, że Stadion Miejski powinien być także przystosowany do organizacji innych imprez plenerowych, chociażby koncertów.

W trakcie rozmów zastanawiano się także nad możliwością utworzenia odrębnego zaplecza sportowego dla każdego z klubów. Zwracano również uwagę na sky boxy, czyli ekskluzywne pomieszczenia pod wynajem np. dla firm, które – jak pokazują doświadczenia innych – mogą być poważnym źródłem dochodów.

Jak zapowiedział prezydent Tarnowa, miejscy urzędnicy zajmą się teraz przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uruchomienia przetargu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego, która zostanie skonsultowana ostatecznie z przedstawicielami klubów. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu. Dokumentacja techniczna powinna być gotowa z końcem 2016 roku. Na początek przyszłego roku z kolei miasto planuje zlecić, także w drodze przetargu, modernizację Stadionu Miejskiego metodą „projektuj i buduj”.

Na tę chwilę wiadomo, że przebudowa stadionu może potrwać minimum 1,5 sezonu budowlanego. Konieczna zatem będzie tymczasowa zmiana lokalizacji przez kluby.

Przypomnijmy, że przed świętami prezydent Roman Ciepiela, urzędnicy odpowiedzialni za realizację inwestycji, radni i reprezentanci klubów wizytowali wspólnie stadiony żużlowe w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim, aby na miejscu poznać szczegóły wykonanych tam inwestycji, które mogą być przydatne przy przebudowie Stadionu Miejskiego w Tarnowie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A