Tarnowianie znów zagrają na Stadionie Narodowym!
access_time 2016-04-11 08:00:00
Tarnowska drużyna reprezentująca Fundację Może Być Lepiej wygrała małopolskie finały turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad milion dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tarnowianie (rocznik 2006 i młodsi) rozgrali w Krakowie wspaniały turniej, wygrywając wszystkie 6 spotkań. W fazie eliminacyjnej pokonali kolejno:

  • UKS Wilki Zawoja 7:0 (bramki: Hubert Jasiak 2, Kuba Kukuś 2, Fabian Poręba, Łukasz Musiał i Kuba Złotnicki),
  • SP 9 Olkusz 5:2 (Kuba Złotnicki 2, Hubert Jasiak, Kuba Olszówka, Łukasz Musiał) 
  • SP Łużna 9:1 (Radek Surman 4, Łukasz Musiał 2, Kuba Kukuś, Wojtek Witkowski i Kuba Złotnicki).

W ćwierćfinałach tarnowianie „wpadli” na jednego z faworytów turnieju Fablok Chrzanów i po twardym i zaciętym meczu wygrali 2:0 (Hubert Jasiak, Radek Surman), trafiając w półfinale na kolejnego kandydata do wygrania turnieju Dunajec Nowy Sącz. Ten mecz był najlepszym spotkaniem całego turnieju. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Tarnowianie po świetnym początku, dzięki dojrzałej i skutecznej grze prowadzili 4:1, niestety w drugiej połowie roztrwonili przewagę. Nowosądeczanie ambitnie gonili wynik, ale w tym dniu nie byli w stanie sprostać tarnowskim piłkarzom, którzy ostatecznie wygrali 6:5 (Hubert Jasiak 3, Kuba Złotnicki 2, Kuba Kukuś).

W wielkim finale, którego stawką było nie tylko zwycięstwo w turnieju krakowskim, ale także kwalifikacja do finałów ogólnopolskich w Warszawie tarnowska drużyna zmierzyła się z UKS UL SP 40 Kraków. To nie był mecz dla ludzi ze słabym sercem. Tarnowianie przegrywali na kilka minut przed końcem spotkania 2:3, kolejna bramka dla drużyna krakowskiej wisiała w powietrzu.

Wyrównującego gola, który przywrócił nadzieję na zwycięstwo, po indywidualnej akcji, zdobył Kuba Złotnicki. Kolejną dorzucił Hubert Jasiak i zwycięstwo 5:3 (Hubert Jasiak 2, Radek Surman, Fabian Poręba, Kuba Złotnicki) w finale wojewódzkim  XVI edycji turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” stało się faktem.

 - To był prawdziwy horror z happy endem. Wydawało się, że mecz jest już przegrany, ale chłopcy podnieśli się i doprowadzili do szczęśliwego dla nas zakończenia. Chwała im za to – powiedział Mateusz Rzońca, który poprowadził drużynę w tym turnieju.  

W krakowski finale Tarnów reprezentowali: Michał Lada, Radek Surman, Kuba Kukuś, Fabian Poręba, Ola Mik, Kuba Olszówka, Łukasz Musiał, Wojtek Witkowski, Hubert Jasiak i Kuba Złotnicki. Na co dzień w tej grupie w piłkę bawią się z nimi jeszcze Maks Słota oraz Karol Duź. Wszyscy rozwijają swoje umiejętności piłkarskie pod okiem Krzysztofa Świerzba, który z ważnych powodów nie mógł być z drużyną w Krakowie.

– Jestem z dumny z tej drużyny, od początku wierzyłem, że są w stanie wygrać ten turniej – powiedział Krzysztof Świerzb, na co dzień trenujący dzieci w Tarnovii.

Finały ogólnopolskie w Warszawie odbędą się w dniach 29 kwietnia – 2 maja. Tarnowianie poza finałową batalią będą także (wraz z rodzicami) widzami Finału Puchar Polski i meczu Legia Warszawa – Lech Poznań.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A