SuperKoderzy programują przyszłość
access_time 2016-04-18 08:00:00
10-osobowa grupa dzieci z Pracowni Orange w Łękawicy wzięła udział w Warszawie w warsztatach "#SuperKoderzy". Warsztaty te zostały zorganizowane z okazji Tygodnia z Internetem przez Fundację Orange, dla 50 dzieci, które na co dzień korzystają z pracowni w małych miastach i wsiach. Udział w projekcie "#SuperKoderzy" to dla dzieci szansa na poznanie podstaw programowania i lepszy start w przyszłość.

Pod okiem trenerów z Akademii Młodego Hakera dzieciaki uczyły się języka Scratch na dwóch poziomach zaawansowania, korzystając także z funkcjonalności wizualno-muzycznych, mikrofonu czy kamery wideo, przygotowując mini-interaktywne prace (np. historyjki lub gry).

Młodzi programiści stworzyli m.in. program zabezpieczający komputer przed młodszym rodzeństwem - przy kliknięciu myszką na ekranie pojawiały się symetrycznie ułożone graficzne i kolorowe bańki mydlane. Inny program był krótką grą komputerową, w której dzieci wybierały 3 postaci: kota, mysz i ser i zaprogramowały interakcję między nimi. Udało się stworzyć grę, w której kot goni mysz, a mysz goni ser wraz system naliczania punktów zarówno dla kota, jak i dla myszy.

Ale to nie koniec! Za miesiąc trenerzy pojadą do Pracowni Orange, aby wspierać młodych #SuperKoderów w doskonaleniu tych umiejętności, których nabyli na spotkaniu w Warszawie. Swoje dzieła uczestnicy będą uzupełniać o efekty dźwiękowe, obrazy, animacje i inne elementy.

Tydzień z Internetem to europejska kampania na rzecz wzmacniania cyfrowych kompetencji społeczeństwa, do której co roku włącza się kilkadziesiąt krajów. Nasza Fundacja jest partnerem inicjatywy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A