"Labirynty. Bóg. Honor. Emigracja" w Teatrze Solskiego
access_time 2016-04-15 10:30:00
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przygotował na dzisiaj spektakl pt. "Labirynty. Bóg. Honor. Emigracja" na podstawie tekstu Mikity Valadzko, w reżyserii Zmicera Chartkou. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym są do wygrania zaproszenia.

Data: Piątek, 15 kwietnia o godz. 20:00
Miejsce: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (Scena Undergound)
Cena biletu: Bilety: 30 zł(normalny) 20 zł(ulgowy) 10 zł(niepełnosprawni)

Wszyscy znamy powiedzenie: „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma”, każdy chyba kiedyś marzył o tym, by wyjechać gdzieś, gdzie jest ciepło, gdzieś, gdzie nie ma podatków, gdzieś, gdzie są wysokie zarobki i wspaniałe wsparcie socjalne. Ale jak często zastanawiamy się nad losem ludzi, którzy MUSZĄ opuścić swój kraj, spakować całe życie do walizki i szukać dla siebie nowego miejsca. Ile czasu poświęcamy na rozmyślanie o tym jak czuje się człowiek, który próbuje odnaleźć się w innej kulturze, obcej, gdzie inny jest nie tylko język i warunki pogodowe, ale też sposób myślenia, okazywanie emocji, a czasem nawet system wartości.

- W spektaklu mamy dwa główne wątki. Pierwszy, to miłość polskiej dziennikarki Kici i rosyjskiego hackera Fajtera. Drugi dotyczy historii osób, które przemieszczają się do innych państw. Inspiracją do napisania tekstu były rzeczywiste wydarzenia związane z migracją, z ostatnich lat - mówi dramaturg Mikita Valadzko

Podczas pracy nad spektaklem próbowaliśmy zbadać gdzie w człowieku leży źródło agresji: jaki wpływ na jej rozwój mają media. Na ile naszym życiem steruje Natura, na ile kultura. Spektakl jest formalny. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć coś, co ludzie lubiący porządek i klasyfikację umieściliby gdzieś pomiędzy kreskówką, komiksem i teatrem. Zbudowaliśmy dla widza labirynt i chcemy zaprosić go do środka, by mógł znaleźć swoją drogę - mówi reżyser Zmicer Chartkou Chcemy zainicjować dyskusję na temat migracji. Nie przedstawiamy jednoznacznej tezy a zderzenie światopoglądów - dodaje.

Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy 2 podwójne zaproszenia za symboliczną złotówkę na spektakl pt: "Labirynty. Bóg. Honor. Emigracja". Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Labirynty. Bóg. Honor. Emigracja".

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A