Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi jutro w Mościcach
access_time 2016-05-04 08:00:00
Zespół wystąpi z koncertem najbardziej znanych i lubianych pieśni żołnierskich oraz patriotycznych z różnych okresów historycznych, od średniowiecza do współczesności, sławiących dzieje oręża polskiego i walkę narodu o niepodległość. Impreza odbędzie się w czwartek, 5 maja, początek o godz. 18.

W swoim repertuarze Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada przedstawienia i widowiska wykonywane przez solistów, chór, balet i orkiestrę symfoniczną. Głównym celem Zespołu, największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim, jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo.

Swoją działalnością Zespół od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia tradycję w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Z Zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą kierowaną do wielopokoleniowej widowni.

Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Instytucja działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku.

Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop. Uznanie dla artystów Zespołu wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata – prezydenci, premierzy, koronowane głowy.

Na koncert z okazji Święta Narodowego w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów zapraszają Stanisław Sorys Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa. Organizatorami koncertu są Centrum Sztuki Mościce i Urząd Miasta Tarnowa. Dystrybucja bezpłatnych zaproszeń w Centrum Sztuki Mościce i Tarnowskim Centrum Informacji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A