Rodzice się ucieszą. W Lisiej Górze budują żłobek
access_time 2016-05-27 11:46:00
W Lisiej Górze ruszyła budowa żłobka. Będzie to pierwszy taki obiekt na terenie gminy. Planowane zakończenie budowy i przyjęcie pierwszych maluchów jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

– Budowa żłobka jest naszą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Rodzi się u nas coraz więcej dzieci, a najbliższa taka placówka jest w Tarnowie. Teraz rodzice będą mogli zostawiać dzieciaki w żłobku na terenie gminy – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

Żłobek powstanie przy przedszkolu w Lisie Górze. W ramach inwestycji przewidziano rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku przedszkola gminnego. I to właśnie w dobudowanej części, w pełni wyposażonej, znajdzie się żłobek. Umowę w tej sprawie podpisano 4 maja, prace ruszyły przed kilkoma dniami.

Na czas robót zamknięto parking przy przedszkolu. W związku z zaistniałymi utrudnieniami władze gminy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość.

Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”. Kwota dofinansowania to ponad 550 tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A