Krystian Rempała nie żyje
access_time 2016-05-28 18:26:00
Tragicznie smutna informacja dotarła do nas z Jastrzębia Zdroju. Krystian Rempała nie żyje. 18-letni żużlowiec Unii Tarnów zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał w wypadku podczas meczu ROW-u Rybnik z Jaskółkami.

Zawodnik Jaskółek uległ koszmarnemu wypadkowi podczas II biegu niedzielnego meczu ROW-Unia w Rybniku. Stwierdzono u niego m.in. obrzęk oraz krwiaka mózgu. Był operowany, w stanie krytycznym trafił na OIOM. Od niedzieli był w śpiączce, w sobotę lekarze stwierdzili śmierć Krystiana.

Informację potwierdził klub, jak i władze żużlowej ekstraligi, które wydały specjalny komunikat.

"Z przykrością informujemy, że w wyniku obrażeń odniesionych na torze podczas meczu VI rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik – Unia Tarnów, rozegranego 22 maja br., w dniu 28 maja zmarł 18-letni Krystian Rempała, żużlowiec Unii Tarnów. Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o. o. składa wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim bliskim. W związku ze śmiercią Krystiana Rempały na stadionach PGE Ekstraligi przed meczami VII rundy ogłoszona zostanie minuta ciszy"

Kibice Jaskółek od kilkudziesięciu godzin oddają hołd tragicznie zmarłemu zawodnikowi. Przed bramami Stadionu Miejskiego płoną znicze, setki ludzi odwiedza to miejsce z szalikami i kwiatami. Poniżej pożegnalny film przygotowany przez kibiców speedwaya.

Krystiana żegnają także portale sportowe. Sportowefakty.pl i espeedway.pl przygotowały piękne galerie zdjęć tragicznie zmarłego tarnowianina.

Spoczywaj w Pokoju Młoda Jaskółko!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A