Dodatkowa kasa na miejski sport
access_time 2016-06-16 08:00:00
150 tysięcy złotych to kolejna suma, którą otrzymają kluby sportowe z budżetu miejskiego na prowadzenie naboru dzieci i młodzieży do sekcji sportowych działających na terenie Tarnowa. Urząd Miasta poinformował właśnie, że dotacje trafią do 20 organizacji wybranych w konkursie ofert.

Na największe dofinansowanie w tym rozdaniu może liczyć Pałac Młodzieży. Tam na rozwój sportowych talentów przewidziano blisko 22 tysiące złotych. Po kilkanaście tysięcy otrzymają m.in. Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Tarnów czy Klub Sportowy ZKS UNIA Tarnów. Zestawienie przyznanych dotacji poniżej.

Przypomnijmy, że łącznie na realizację zadań w zakresie kultury fizycznej zabezpieczono w kasie miejskiej niemal milion osiemset tysięcy złotych. To o 80 tysięcy złotych więcej niż rok temu. Najwięcej, bo sześćset sześćdziesiąt tysięcy, przeznaczono na poprawę warunków uprawiania sportu w klubach działających na terenie miasta. Dodatkowe pieniądze postanowiono również zarezerwować na organizację na terenie miasta imprez masowych. W tym przypadku miasto zdecydowało się wydać o 20 tysięcy złotych więcej niż w roku poprzednim.

Pierwsze rozdanie puli dotacji miało miejsce na początku lutego. Wówczas w otwartym konkursie ofert wyłoniono 102 propozycje.

Ponadto w budżecie znalazły się także środki finansowe na zgrupowania sportowe, turniej kibiców i zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego Osiedlowa Strefa Zdrowia Piaskówka - łącznie 130 tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A