Ruch pod wiaduktami na Tuchowskiej dopiero w poniedziałek
access_time 2016-08-03 08:04:00
Według naszych informacji, mimo zapowiedzi, dziś nie zostanie "puszczony" ruch po remontowanymi wiaduktami nad ulicą Tuchowską. Inspektorzy z magistratu wskazali wiele niedoróbek, które muszą zostać poprawione. Nowy termin otwarcia - poniedziałek, 8 sierpnia. Remont trwa już pół roku dłużej niż zapowiadano.

Remont wiaduktów nad ulicą Tuchowską trwa już ponad dwa lata, choć kolejarze obiecywali, że "uwiną" się w maksymalnie 18 miesięcy. W tym czasie kierowcy wjeżdżający do Tarnowa od południa muszą korzystać z objazdu ulicami: Zamkową, Tuwima i aleją Tarnowskich. Teraz się to zmieni, ale dopiero w poniedziałek.

Inspektorzy z magistratu wskazali szereg niedoróbek, które kolejarze muszą poprawić. Da najważniejszych należą m.in. wysokość krawężników, wjazd do kościoła, czy wymiana płyt chodnikowych. Kolejarze mają się z tym uporać do poniedziałku, 8 sierpnia.

Otwarcie przejazdu pod wiaduktami na Tuchowskiej oznacza... nowe utrudnienia. Tym razem zamknięty zostanie przejazd przez tory w ciągu alei Tarnowskich gdzie kolejarze zbudują zupełnie nowe rozwiązanie komunikacyjne.

Cały czas trwają remonty kilku innych obiektów kolejowych w Tarnowie. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy w rejonie wiaduktu na Gumniskiej, Na Krakowskiej oraz przy Zbylitowskiej.

Według ostatnich informacji przekazanych przez kolej, prace w Tarnowie potrwają jeszcze co najmniej ponad rok.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A