Piękny prezent dla amatorów sportu
access_time 2016-08-04 08:00:00
Prawie 800 tys. zł kosztował remont kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie. Dzięki temu amatorzy sportu mają do dyspozycji: boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną, boisko do badmintona oraz 60-metrową bieżnię z rozbiegiem do skoku wzwyż. Z obiektu będą mogli korzystać wszyscy chętni - zapewnia tarnowski magistrat.

W ramach inwestycji powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 55m x 26m o nawierzchni poliuretanowej wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami, siłownia zewnętrzna, boisko do badmintona oraz ćwiczeń zręcznościowo-gimnastycznych, a także 60-metrowa bieżnia z zeskocznią i rozbiegiem do skoku wzwyż. Obiekt zyskał też nowe oświetlenie, trybuny i boisko treningowe do piłki nożnej. Wyremontowano również ogrodzenie szkoły.

Modernizacja kosztowała około 800 tysięcy złotych, z czego ponad 300 tysięcy pochodziło z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kompleks przy ul. Bitwy pod Studziankami dostępny jest dla wszystkich mieszkańców. Można z niego korzystać codziennie w godzinach 8.00-22.00.

Fot. archiwum umt

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A