Mistrzowie fortepianu w Tarnowie - pierwszy koncert już w niedzielę
access_time 2016-08-05 08:00:00
Rusza I Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa - Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście. Imprezę zainauguruje koncert o godz. 18 w Sali Lustrzanej. Na scenie, oprócz Krystiana Tkaczewskiego, zaprezentują się wykładowcy Masahi Katayama z Japonii oraz Pierre Reach z Francji.

W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski dla adeptów pianistyki. W tegorocznej edycji weźmie udział 11 młodych pianistów z całego świata, którzy będą szkolić się pod okiem wirtuozów fortepianu. Najlepsi pianiści będą rekomendowani do występu w prestiżowych imprezach. Zakończeniem kursu będzie koncert finałowy, podczas którego uczestnicy kursu zaprezentują swoje umiejętności. W trakcie koncertów fortepianowych usłyszymy m.in. utwory J.S. Bacha, F. Chopina, R. Schumanna, F. Busoniego i S. Rachmaninowa.
 
- Uważam, że stworzenie festiwalu pianistycznego w Tarnowie jest kolejnym krokiem, by zaprezentować tarnowskim melomanom prawdziwe światowe talenty pianistyczne. Zdecydowałem się nazwać festiwal swoim imieniem, by pozostawić jakąś część osobowości w tym uroczym mieście - tłumaczy maestro Krystian Tkaczewski, inicjator festiwalu. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Miasta Tarnowa we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego oraz Connecticut Chopin Foundation. Wstęp wolny.
 
Dr Krystian Tkaczewski
– polski wirtuoz fortepianu – urodził się w 1980 r. w Tarnowie. Na scenie międzynarodowej zaistniał w roku 2007 po debiucie w Carnegie Hall, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków muzycznych w USA . Za swoją artystyczną działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień: Stypendium Ministra Kultury Młoda Polska, Stypendium Twórcze Ministra Kultury, Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa, Hartt Talent Award, Evelyn Bonar Storrs scholarship, Polish-Slavic Credit Union Scholarship, Joyce Dutka Award oraz Tadeusz Sendzimir Memorial Fund.

W 2015 roku odebrał z rąk prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli tytuł - Ambasador Tarnowa - przyznawany wybitnym postaciom, za działalność i twórczą pracę dla miasta.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A