Perełki motoryzacji na tarnowskich ulicach
access_time 2016-08-05 12:58:00
Na tarnowskich ulicach będzie można zobaczyć prawdziwe perełki motoryzacji, bowiem po 13 latach do miasta wracają Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych. 5 sierpnia o godz. 8:45 spod hotelu Tarnovia wyruszy pierwszy zawodnik Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W ramach imprezy w najbliższą sobotę na tarnowskim Rynku odbędzie się konkurs elegancji, gdzie zostanie wybrany najlepszy pojazd zabytkowy.

Jaguary, corvetty, porsche to tylko niektóre samochody, jakie będzie można podziwiać podczas rajdu. – Dotąd uczestnicy zgłosili niemal 50 pojazdów. Wśród nich będą niezwykłe maszyny, na przykład jaguar z silnikiem V12 z 1971 roku – zaznacza Marek Gacek, prezes Automobilklubu Tarnowskiego i Komandor Rajdu.

Pierwsi rajdowcy pojawią się w Tarnowie 4 sierpnia, kiedy to zaplanowano badania techniczne pojazdów. By maszyny zostały dopuszczone do rajdu, muszą pozytywnie przejść niezbędne testy. Następnego dnia spod hotelu Tarnovia zaplanowano start pierwszego zawodnika. Z kolei w sobotę o godz. 11:45 na płycie Rynku rozpocznie się konkurs elegancji. Mieszkańcy będą mieli wówczas okazję podziwiać największe cuda światowej motoryzacji.

Trasa wyścigu będzie przebiegać przez: Tarnów, Tuchów, Wojnicz, Pleśną, Zakliczyn, Gródek nad Dunajcem, Łososinę Dolną.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A