Weekend w mieście
access_time 2016-08-05 13:51:00
Wśród różnorodnych propozycji weekendowych każdy z pewnością odnajdzie coś dla siebie. Będzie okazja do zadumy, nie zabraknie muzyki zarówno tej klasycznej, jak i współczesnej oraz kina w różnych odsłonach.

Piątek:

Tradycyjnie w piątki od godz. 14 na ul. Wałowej gościć będą szczudlarze, kuglarze, żywe rzeźby, karykaturzysta i inne atrakcje, które umilą nam spacery po tarnowskim deptaku.

Dla miłośników gier logicznych przygotowaliśmy zajęcia i turnieje brydżowe w amfiteatrze. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16.

Sam na sam z bluesem mogą spotkać się ci, którym udało się zdobyć bilet na klimatyczny koncert w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Koncert klubowy Gypsy and The King rozpocznie się o g. 20.

Z kolei na tarnowskim Rynku od godz. 20 brzmieć będzie muzyka filmowa w wykonaniu symfonicznym. Koncert Film Musical Greatest Hits zabierze nas w podróż po największych hitach światowego kina.

Także dziś prawdziwa gratka dla miłośników gitarowych brzmień. W ramach 4 Festiwalu Muzyki Lusławice – Małopolska Emanacje 2016 odbędzie się koncert duetu Kupiński Guitar Duo. Występ rozpocznie się o godzinie 19 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Sobota:

W najbliższą sobotę wspominać będziemy losy polskich legionistów. Obchody 102 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów rozpoczną się mszą św. w kościele Księży Filipinów o godzinie 19. Po mszy odbędą się uroczystości  pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Więcej o uroczystości tutaj.

Sobota zapowiada się przede wszystkim rodzinnie, ale nie zabraknie także atrakcji dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy na piknik GraPark od godziny 16 w Parku Sanguszków. O 20.30 startujemy z kinem familijnym, gdzie zobaczymy dwie bajki: Pocahontas i Jak wytresować smoka. Szczegóły tutaj.

Późnym wieczorem pod Ratuszem koncert Pocieszyński-Blues, Maciej Lipina z utworami ze spektaklu „Skazany na bluesa” w ramach XI edycji festiwalu Był Sobie Blues. Początek o godz. 19. Melomani, którzy nie będą mogli rozstać się z blusem, po koncercie na płycie Rynku mogą wziąć udział w jam session. Spotkanie muzyków z publicznością odbędzie się w klubie "Przepraszam" – Rynek 10.

Miłośników zwierząt zapraszamy na Dzień Otwarty tarnowskiego Azylu. Będzie tam można poznać mieszkańców schroniska a być może znaleźć prawdziwego przyjaciela. Azyl swoje podwoje otwiera w godzinach: 10:00-14:00.

Fani czterech kółek będą zadowoleni, bo po 13 latach do miasta wracają Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych. Na tarnowskich ulicach będzie można zobaczyć prawdziwe perełki motoryzacji. Więcej informacji tutaj.  

Niedziela:

W Tarnowie odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście. Imprezę zainauguruje koncert o godz. 18 w Sali Lustrzanej. Na scenie, oprócz Krystiana Tkaczewskiego, zaprezentują się wykładowcy Masahi Katayama z Japonii oraz Pierre Reach z Francji.

Potańcówki w amfiteatrze przy ul. Kopernika na stałe zagościły w programie letnich imprez. Kolejne spotkanie pod znakiem tańca odbędzie się tradycyjnie w niedzielę o godz. 19. Dansingi są bezpłatne, mogą brać w nich udział wszyscy bez względu na wiek.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A