Budżet obywatelski: mieszkańcy zgłosili swoje pomysły
access_time 2016-08-09 10:11:00
38 – to ostateczna liczba wniosków, które zgłosili mieszkańcy Tarnowa w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Projekty zostaną teraz poddane analizie pod kątem spełnienia wymagań formalnych określonych w regulaminie. 2 września dowiemy się, które pomysły zostały zaakceptowane i dopuszczone do głosowania.

Około 20% zgłoszonych inicjatyw to propozycje z zakresu infrastruktury drogowej. Znaczna część wniosków dotyczy także sfery rekreacyjno-sportowej, w tym modernizacji placów zabaw. Mieszkańcy proponowali także m.in. doposażenie międzyosiedlowych centrów opieki senioralnej.

O tym, czy zgłoszona inwestycja zostanie zrealizowana, zdecydują mieszkańcy Tarnowa w głosowaniu, które potrwa od 19 do 28 września. Głosować będzie można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego będą mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców, a także mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów. Projekty wybrane przez tarnowian do realizacji w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego zostaną opublikowane 30 września.

Przypomnijmy, że Tarnów jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadził dla mieszkańców tego rodzaju możliwość. Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego odbyła się w 2013 r. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono pulę dwóch milionów złotych.

Regulamin tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego do pobrania TUTAJ.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A