W weekend kolejne spotkania z bluesem na Rynku
access_time 2016-08-11 08:00:00
Trwa 11. edycja Letnich Spotkań z Bluesem - BYŁ SOBIE BLUES. W najbliższy piątek (g. 20) w Piwnicach TCK wystąpi duet Ida Zalewska i Kuba Płużek, a dzień później (g. 19) na scenie plenerowej zagrają Makar & The Children Of The Corn i Cheap Tobacco. Po koncercie plenerowym, ok. godz. 22:00, zapraszamy do Klubu "Przepraszam" (Rynek 10) na jam session.

Ida Zalewska i Kuba Płużek – niesamowity duet, który razem występuje na scenie już od kilku lat. Ona – wokalistka, przez jakiś czas współpracowała z triem Terraplane. To właśnie z nimi śpiewała na największych festiwalach bluesowych w Polsce m.in. Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Jimiway. Jej debiutancka płyta przysporzyła jej przychylność nie tylko krytyków muzycznych, ale co najważniejsze – publiczności.

W 2013 roku wystąpiła w trzeciej edycji talent show – The Voice of Poland. On – fenomenalny pianista i kompozytor. Autor debiutu roku „First Album” wg Gazety Wyborczej i Jazz Forum. Finalista Montreux Piano Competiton, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014.

Makar & The Children of the Corn – zespół petarda, nowy projekt Makara oraz młodych muzyków z Mielca. Grupę tworzą: wokalista i główna gitara - Andy „Makar” Makarewicz, Grzegorz „Big Mane” Świerk – basista oraz Kamil Olesiński – perkusja. Pomimo, iż zespół w sprecyzowanej postaci istnieje od niedawna, odnosi sukcesy koncertowe na terenie całej Polski. Muzyka zespołu, to specyficzna mieszanka Tex, Mex, Vintage oraz Massacre nie bez przyczyny nawiązująca stylem do ścieżek dźwiękowych filmów Quentina Tarantino.

Cheap Tobacco – to z pewnością jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. Na scenie są dopiero od 5 lat, a już mogą się pochwalić takimi nagrodami jak: I miejsce na Rawa Blues 2013, I miejsce na festiwalu Synestezje 2014 czy I miejsce oraz nagroda publiczności na festiwalu Blues Aperitiv w Szumperku w Czechach. W skład krakowskiego kwartetu wchodzą: wokalistka – Natalia Kwiatkowska, gitarzysta - Robert Kapkowski, perkusista - Adam Partyka, a także basista - Michał Bigulak.

12.08. 20:00, IDA ZALEWSKA i KUBA PŁUŻEK – Piwnice TCK

13.08. 19:00, MAKAR & THE CHILDREN OF THE CORN, CHEAP TOBBACCO - Rynek

Bilety na najbliższy koncert SAM NA SAM Z BLUESEM w cenie 10 zł. do nabycia od 8 sierpnia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5. Ponadto uruchomiona została przedsprzedaż biletów (25 zł.) na ostatni koncert w ramach BSB – BLUESIK BONUSIK, który odbędzie się w Piwnicach TCK 25 sierpnia 2016 (g. 20:00) z udziałem Wojciecha Waglewskiego i Wojciecha Klicha. Ilość miejsc ograniczona.

Na koncerty plenerowe wstęp wolny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A