Echa transferu Bartka Kapustki
access_time 2016-08-11 14:56:00
Nie milkną echa transferu Bartosza Kapustki. Cracovia w wydanym 10 sierpnia oświadczeniu zapewnia, że nie uchyla się od zapłaty Tarnovii 10% kwoty za transfer definitywny 19-latka do drużyny mistrza Anglii. Przedstawiciele „Pasów” tłumaczą, że do klubu nie wpłynęły jeszcze pieniądze od Leicester City i że ze zdziwieniem oraz zaskoczeniem przyjmują stanowisko Tarnovii przedstawione w mediach 9 sierpnia.

W oświadczeniu Cracovii czytamy m.in., że kwoty podane przez Tarnovię nie znajdują pokrycia w rzeczywistości oraz że nieprawdą jest twierdzenie zaprezentowane przez tarnowski klub jakoby przedstawiciele Cracovii mówili „iż Bartosz Kapustka nie ma szans na transfer do klubu zagranicznego, ani też by prezentował on niską formę sportową.”

Cracovia oświadcza, że nie uchyla się od zapłaty na rzecz Tarnovii kwoty wynikającej z umowy zawartej w 2012 r., kiedy to Kapustka żegnał się z barwami tarnowskiej drużyny, a Tarnovia z kolei „nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że jest inaczej.”

- Cieszymy się, że Cracovia deklaruje zapłatę. Szkoda, że dopiero po komunikatach w mediach. Myśmy nic nie mówili o pieniądzach, chodziło nam o to, by Cracovia przedstawiła nam, za jaką kwotę został sprzedany Bartek, abyśmy na podstawie wyliczenia mogli wystawić fakturę na te należne nam dziesięć procent – komentuje Waldemar Urban, prezes Tarnovii. Klub dzisiaj, 11 sierpnia, wydał w tej sprawie także oświadczenie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A