Muzyka klasyczna wraca do Parku Strzeleckiego - KONCERT PRZENIESIONY DO SALI LUSTRZANEJ
access_time 2016-08-12 08:00:00
Po doskonałym męskim duecie, w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia w Sali Lustrzanej (ze względu na zapowiadane opady koncert nie odbędzie się w parku) zagra żeńska mocna reprezentacja - Chilla Quartet. Kwartet smyczkowy, który tworzą absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Katowicach: Joanna Zagajewska (I skrzypce), Magdalena Środula (II skrzypce), Paulina Lulek-Zielińska (altówka) i Katarzyna Wrona (wiolonczela).

Zespół powstał w 2010 roku  we Wrocławiu, a jego współzałożycielką jest tarnowianka, Katarzyna Wrona - absolwentka, a obecnie pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Członkinie „Chilla Quartet” łączy fascynacja różnymi stylami muzycznymi - od klasyki, poprzez muzykę współczesną, na rozrywkowej kończąc.

Inspiracją dla nazwy zespołu było słowo „chillout” jako skojarzenie dla wysublimowanej, odprężającej i nie do końca poważnej muzyki. W repertuarze „Chilla Quartet” znajdują się utwory zarówno muzyki klasycznej, jak i popularne tematy z filmów, musicali, aż po wykonania utworów muzyki rozrywkowej.

Zespół posiada utwory w wersji instrumentalnej, jak i wokalno- instrumentalnej zamieniając się tym samym w energetyczne trio wypełniane przez charakterystyczny wokal Pauliny Lulek-Zielińskiej.

Zespół nieustannie rozwija swoje muzyczne zainteresowania koncertując na terenie całego kraju i poza jego granicami oraz uczestnicząc w różnych projektach rozrywkowych, nagraniach płyt i współpracując z artystami polskiej sceny muzycznej.

W marcu br. „Chilla Quartet” wystąpił w tegorocznej edycji „MUST BE THE MUSIC” w  telewizji „Polsat”, otrzymując od jurorów ocenę cztery razy „TAK" oraz zwyciężając w internetowym głosowaniu słuchaczy na najlepszy występ odcinka.

Początek koncertu w niedzielę o g. 17, kolejne spotkania z muzyką klasyczną przed siedzibą BWA w niedziele 21 i 28 sierpnia. Wstęp jest wolny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A