Do "Jaskółczego Gniazda" wracają piłkarskie emocje
access_time 2016-08-12 08:10:00
Jutro, 13 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tarnowie piłkarze tarnowskiej Unii podejmą drużynę Podlasia Biała Podlaska. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 17. Będzie to pierwszy mecz w "Jaskółczym Gnieździe" w sezonie 2016/17 w nowej, zreformowanej III lidze.

Połączenie dwóch grup trzeciej ligi (małopolsko-świętokrzyskiej z podkarpacko-lubelską) spowodowało, że w grupie IV rywalizować będą drużyny oddalone od siebie nawet o ponad... 500 km. Jednak dzięki połączeniu tych dwóch grup drużynie tarnowskiej Unii przyjdzie zmierzyć się z atrakcyjnymi rywalami, takimi jak, m.in.: Motor Lublin, Resovia Rzeszów, Karpaty Krosno czy Stal Rzeszów. 

Podopiecznych Miłosza Storto, drużynę Podlasia, w drodze do Tarnowa czeka do pokonania prawie 400 km. Drużyna z Białej Podlaskiej to beniaminek, który pewnie wygrał rozgrywki w IV lidze w ubiegłym sezonie. W 30 meczach zgromadzili 70 punktów. 

W pierwszej kolejce drużyna Podlasia udanie zainaugurowała nowy sezon, pokonując na własnym boisku rezerwy krakowskiej Wisły 1-0, po samobójczym trafieniu Mateusza Zająca. 

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego rozpoczęli sezon od wyjazdowej porażki z innym beniaminkiem trzeciej ligi, Wierną Małogoszcz (2-3). Bramki dla "Jaskółek" zdobyli Krzysztof Wrzosek z rzutu karnego oraz Łukasz Popiela. W składzie Unii zabraknie na pewno dwójki młodzieżowców i reprezentantów Polski: Artura Hebdy i Sebastiana Zawrzykraja, którzy dopiero o 19:30 zakończą zgrupowanie i wrócą z turnieju z Japonii do Warszawy. 

Warto podkreślić, że w 4 pierwszych, ligowych kolejkach, tarnowianie aż trzykrotnie tarnowianie zmierzą się z beniaminkami (Wierna, Podlasie, MKS Trzebinia). 

Spotkanie zostanie rozegrane zostanie po raz ostatni jako impreza niemasowa. Kolejne mecze będą już organizowane jako impreza masowa, będzie więc obowiązywać elektroniczny system identyfikacji kibiców. Cena biletów wstępu na mecze "Jaskółek" w nowej trzeciej lidze nie została zmieniona. Bilety w cenie: 12 zł normalny, 6 zł ulgowy.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A