Nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe w gminie Tarnów
access_time 2016-08-12 13:03:00
Nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe już wkrótce pojawią się w gminie Tarnów. Sezon prac inwestycyjnych trwa.

Trwa przebudowa drogi gminnej biegnącej z Radlnej do Poręby Radlnej. W chwili obecnej, na długości ok. 1,2 km powstaje nowy chodnik. W kolejnym etapie położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Na realizację inwestycja gmina pozyskała środki z wojewódzkiego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość inwestycji to ponad 1 mln złotych.

Już wkrótce z nowego chodnika będą mogli korzystać również mieszkańcy Błonia. Trwają bowiem ostatnie prace przy budowie ponad czterystumetrowego odcinka chodnika na drodze tzw. „Kamionce”.

Ukończono już budowę chodnika w Woli Rzędzińskiej, przy drodze biegnącej od Zespołu Szkół Publicznych w kierunku Jodłówki - Wałek.

Z kolei w Zawadzie trwa budowa ostatniego etapu budowy ścieżki rowerowej biegnącej od szkoły podstawowej w kierunku grodziska. Inwestycja, finansowana z funduszy pożyczkowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie gotowa do końca września.

W Woli Rzędzińskiej trwają prace wykończeniowe przy przebudowie zatoczki autobusowej w pobliżu nowego przedszkola. W ramach inwestycji, oprócz wygodnej zatoczki, teren zostanie zagospodarowany zielenią.

- Kilometry nowo powstałych dróg, chodników i ścieżek rowerowych zdecydowanie polepszą system komunikacji pieszej oraz znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Oprócz wymienionych inwestycji, już wkrótce na gminnych drogach pojawią się również nowe nakładki asfaltowe - mówi Sławomir Wojtasik, zastępca wójta gminy Tarnów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A