Wicepremier gościem „Mechanicznych
access_time 2016-08-18 11:50:00
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin gościł wczoraj, 17 sierpnia, w siedzibie tarnowskich Zakładów Mechanicznych. Jego wizyta stanowiła okazję do rozmów o projektach badawczych prowadzonych przez spółkę.

– Przemysł sektora obronnego zarówno ze względów gospodarczych, jak i ze względu na bezpieczeństwo Polski jest traktowany przez nasz rząd jako jeden z najważniejszych obszarów – zapewniał Jarosław Gowin. Nie zabrakło również rozmów o możliwościach współpracy tarnowskiej firmy z uczelniami wyższymi.

Jednym z punktów wizyty w tarnowskich zakładach były odwiedziny niedawno rozbudowanego Centrum Badawczo-Rozwojowego. – Mogłem zapoznać się z nowymi propozycjami Zakładów Mechanicznych. Pod względem myśli inżynieryjnej  w niczym nie ustępują one najlepszym firmom światowym.  Jestem przekonany, że plany zarządu związane ze stawianiem na badania i rozwój doprowadzą do rozwoju firmy i jeszcze większego eksportu na cały świat – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. – Mamy nadzieję na rozwój i tworzenie miejsc pracy i tak odbieram deklarację wsparcia ze strony premiera – mówił z kolei prezes Henryk Łabędź.

Plany Centrum Badawczo-Rozwojowego zakładają realizację 48 projektów badawczo-rozwojowych do 2022 roku. Dotyczą m.in. opracowania i komercjalizacji zasadniczo zmienionych produktów. Przypomnijmy, że rozbudowa CBR kosztowała niemal 65 mln złotych. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać m.in. z funduszy europejskich.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A