Bezpłatne szczepienia na pneumokoki i HPV trwają
access_time 2016-08-19 08:54:00
Można już korzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom oraz przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Prowadzi je przychodnia Emka - Med w Koszycach Małych.

Szczepienia wykonywane są dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez Gminę Tarnów w ramach programów zdrowotnych realizowanych przez Województwo Małopolskie: „Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce” oraz Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce”. Wykonawca, przychodnia Emka-Med. W Koszycach Małych, z którym została podpisana już umowa, został wybrany Uchwałą Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Środki pozyskane w ramach programów pozwolą na objęcie programem profilaktyki pneumokokowej 65 dzieci do lat 3, natomiast przeciwko wirusowi brodawczaka objętych szczepieniami zostanie 66 trzynastoletnich dziewcząt. Warunkiem skorzystania jest zameldowanie na terenie gminy Tarnów. Decyduje również kolejność zgłoszeń.

Rejestracja i wstępna kwalifikacja do szczepień odbywa się w przychodni Emka - Med, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-18. Szczegóły pod numerem telefonu 146501111.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A