Od dzisiaj zapisy na III Mościcki Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty S. A.
access_time 2016-09-01 08:15:00
Impreza odbędzie się 1 października br. na terenach zielonych w pobliżu stadionu lekkoatletycznego i Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. W czasie zawodów zostanie zamknięty ruch dla pojazdów.

Stowarzyszenie KANON przy współudziale Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów, Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Rady Osiedla Mościce oraz Towarzystwa Przyjaciół Mościc już po raz trzeci organizuje Mościcki Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty S. A. Głównym partnerem wydarzenia jest Grupa Azoty S. A. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem biegaczy wszystkich grup wiekowych oraz kibiców. Wydarzenie ma na celu popularyzację lekkoatletyki wśród mieszkańców Mościc, Tarnowa i młodzieży szkolnej, a także integrację środowiska lokalnego.

W ramach imprezy zaplanowano bieg główny na dystansie 10 km, bieg masowy na dystansie 3300 m oraz biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie 1000 m. Trasy poszczególnych biegów przebiegać będą ulicami Mościc (plan na zdjęciu poniżej).

Program imprezy:
11.00 - 12.45 odbiór numerów startowych i chipów,
12.45 powitanie uczestników biegu,
13.00 – 13.25 biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie 1000 m,
13.30 start do biegu głównego na 10 km – start do biegu masowego na 3330 m,
14.00 dekoracja zwycięzców biegów dla dzieci i młodzieży,
14.45 zakończenie wszystkich biegów (planowany czas otwarcia ruchu drogowego na ulicach),
15.00 zakończenie - dekoracja zwycięzców, losowanie nagród.

W poszczególnych klasyfikacjach za miejsca na podium przewidziano puchary, statuetki, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników biegów organizator zapewnia posiłek. W biegu dla dzieci i młodzieży poza standardowymi klasyfikacjami (generalna, wiekowe) prowadzona będzie klasyfikacja szkolna dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reprezentacje szkolne muszą składać się przynajmniej z 10 uczniów, a ostateczny wynik danej szkoły zostanie ustalony na podstawie 10 najlepszych wyników.

Zapisy elektroniczne prowadzone są na stronie pomiar-czasu.pl. Ustalono limit uczestników biegu głównego na dystansie 10 km do 300 osób. W przypadku wolnych miejsc będzie można również dokonać zapisu w dniu wydarzenia w Biurze Zawodów, które będzie czynne w godzinach 11.00-15.30.

Szczegółowych informacji udzielają:
Iwona Snopkowska – Kierownik Biegu (603 953 185),
Rafał Ostrowski - Biuro Zawodów (792 544 024),
Jarosław Wałaszek – odpowiedzialny za biegi dla dzieci i młodzieży (502 424 357).

Regulamin można sprawdzić na stronie bieg.moscice.pl.

Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, a udział w niej jest BEZPŁATNY. Zachęcamy do wykorzystania okazji, aby aktywnie spędzić czas całymi rodzinami. 

Więcej informacji na temat zbliżających się imprez biegowych w KALENDARZU SPORTOWYM tarnow.net.pl

Komentarze...