I nagroda dla Pueri Cantores z Tarnowa
access_time 2016-09-02 07:32:00
Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES wyśpiewał I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Macedonii.

Festiwal odbywał się w dniach od 25-29 sierpnia br. w przepięknie położonym nad Jeziorem Ohridskim mieście Ohrid. W Festiwalu wzięło udział 24 chóry z różnych części z Europy (m.in. z Rosji, Turcji, Słowenii, Serbii, Holandii i in.)..

PUERI z Tarnowa w czasie Festiwalu zaprezentowali się 2-krotnie. W ramach konkursowych przesłuchań w swojej kategorii byli najlepsi.

W drodze do Macedonii Chór Katedry Tarnowskiej zachwycał się m.in. pięknem przyrody w Plitwickich Jeziorach w Chorwacji oraz odwiedził Medżugorie w Bośni i Hercegowinie wraz ze słynnym wzgórzem objawień Matki Bożej. W drodze powrotnej natomiast Chór odwiedził już tylko turystycznie „Dom Morza” w Wiedniu i słynną katedrę św. Szczepana. Cała podróż trwała od 23-31 sierpnia br.

Była to już XXXVIII podroż zagraniczna „śpiewających chłopców z Tarnowa” naznaczona pięknym laurem podkreślającym wartość Chłopięcego Chóru Katedralnego PCT i jego wieloletni wkład w rozwój i pielęgnowanie kultury polskiej w 35-letniej historii ich działalności artystycznej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A