Podsumowanie akcji "Zwalniam przed szkołą!"
access_time 2016-09-05 10:15:00
Akcja „Zwalniam przed szkołą!” odbyła się, tradycyjnie, w pierwszym dniu nowego roku szkolnego. Zorganizowali ją Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz policjanci z czterech komend powiatowych przy współudziale uczniów klas policyjnych XVI LO w Tarnowie.

Policjanci oraz – ubrane w specjalne odblaskowe stroje ze znakiem „Agatki” – uczennice przypominali kierowcom, że dzieci wracają do szkół i trzeba zachować szczególną ostrożność w okolicach placówek oświatowych. Akcja była także okazją, by najmłodszym uczestnikom ruchu przypomnieć, że muszą się właściwie zachowywać przechodząc przez jezdnię.

Działania były prowadzone w Tarnowie – przejścia w sąsiedztwie Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Siódemka” (ul. ks. Sitki) oraz w rejonie Szkoły Podstawowej nr 11 (ul. Mościckiego), a także w powiecie tarnowskim – Skrzyszów, Tarnowiec i Łętowice. Policjanci i pracownicy tarnowskiego MORD pracowali także w powiecie bocheńskim – Proszówki i Łapczyca, w powiecie brzeskim – Domosławice (sąsiedztwo szkoły muzycznej) oraz Brzesko (ul. Królowej Jadwigi) i w powiecie dąbrowskim – Żelazówka i Dąbrowa Tarnowska (centrum miasta, przejście przez drogę krajową nr 73).

Do kierowców w regionie trafiło kilka tysięcy ulotek z deklaracją: zwalniam przed szkołą! Uczniowie szkół sąsiadujących z miejscami akcji otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe.

Akcji patronują posłanka Urszula Augustyn oraz wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys, którzy osobiście wręczali ulotki kierowcom na skrzyżowaniu przed tarnowskim Zespołem Szkół Stowarzyszenia „Siódemka”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A