O wsparciu dla przedsiębiorców podczas dzisiejszej sesji
access_time 2016-09-08 08:00:00
Zwolnienia od podatku od nieruchomości dla budynków i gruntów zajętych na potrzeby inkubatorów przedsiębiorczości – takie rozwiązanie zakłada projekt uchwały przekazany przez prezydenta Tarnowa radnym miejskim - informują urzędnicy magistratu. Rada miasta zajmie się nim podczas dzisiejszej sesji.

– W ten sposób chcemy pobudzić aktywność inwestorów i zachęcić ich do tworzenia nowych miejsc pracy - komentuje prezydent Roman Ciepiela. 

Zwolnieni od podatku od nieruchomości mieliby być te podmioty, których nieruchomości, znajdujące się na terenie Tarnowa, o powierzchni nie mniejszej niż trzy tysiące metrów kwadratowych, zajęte zostałyby na potrzeby inkubatora przedsiębiorczości. Zajętość rozumiana jest jako utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

– W Tarnowie dotychczas nie wprowadzaliśmy tego typu zwolnień podatkowych. Mają ona na celu między innymi zainicjowanie działań związanych z powstawaniem startupów – tłumaczy Marek Witek, dyrektor Wydziału Podatków i Windykacji magistratu.

Zaproponowane przez prezydenta rozwiązanie zakłada też rozwój działalności inkubatorów. W tej chwili na terenie miasta funkcjonuje jeden taki budynek, którym zawiaduje Tarnowski Klaster Przemysłowy. A więc wejście w życie uchwały oznaczałoby możliwość zwolnienia od podatku od nieruchomości także dla spółki miejskiej.

Projekt uchwały dotyczy również akademickich inkubatorów przedsiębiorczości. Tu z kolei miasto chce wyjść naprzeciw uczelniom wyższym, które zaoferują studentom praktyczną pomoc w założeniu, a następnie poprowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A