Potrójne zwycięstwo tarnowskiego chóru
access_time 2016-09-26 10:15:00
Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" powrócił z Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Canco Mediterrania" w Hiszpanii z trzema głównymi nagrodami. Tarnowska grupa prezentowała się w trzech kategoriach: folklor, pop i muzyka sakralna i we wszystkich zdeklasowała swoich konkurentów.

W konkursie wzięło udział 22 zespoły z Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Litwy, Polski, Słowacji, Węgier i Włoch. Występy konkursowe oceniało międzynarodowe jury. Tarnowski zespół zaprezentował się jako chór szkolny, czyli w kategorii wiekowej 16 - 19 lat. – Zawsze wyjeżdżając za granicę, staramy się promować polską muzykę. Mamy w swoim repertuarze bardzo dużo utworów zaaranżowanych lub skomponowanych specjalnie dla nas. Skorzystaliśmy z tej skarbnicy i w każdej kategorii zaprezentowaliśmy utwory polskiego kompozytora – podkreślała Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru.

Ponadto chór "Puellae Orantes" został zaproszony do udziału w Festiwalu Chóralnym w Barcelonie, w ramach którego, wraz z trzema chórami akademickimi zagrał koncert w katedrze Św. Eulalii. Po występie grupa otrzymała zaproszenie od agencji artystycznej MUSIC MASTERS MANAGEMENT do wystąpienia podczas festiwalu muzyki sakralnej w Barcelonie w kwietniu 2017 roku.

Program konkursowy, który chór zaprezentował podczas konkursu w Hiszpanii, będziemy mogli usłyszeć w trakcie koncertu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, który odbędzie się 15 października. Koncert będzie także okazją do odebrania przez chór Złotej Płyty za album "Ave Maria", wyróżnienia przyznanego przez Związek Producentów Audio Video.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A