Odznaczenia dla pedagogów
access_time 2016-10-18 14:27:00
Kilkudziesięciu nauczycieli z tarnowskich szkół odebrało z rąk Barbary Nowak, Małopolskiej Kurator Oświaty, odznaczenia za szczególne osiągnięcia wychowawczo-dydaktyczne - informuje tarnowski magistrat.

Przyznanie wyróżnień towarzyszyło obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które małopolskie kuratorium zorganizowało 17 października w siedzibie Urzędu Województwa Małopolskiego przy ul. Mickiewicza. – Nauczyciele, których udało się nam dzisiaj nagrodzić, to osoby wyjątkowe, zasłużone dla nauki, to osoby, które oddały swoje życie, swoją pasję pracy z dziećmi - podkreślała Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty.

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej trafiła do dziewięciu osób. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Gimnazjum nr 2. Z kolei Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty przyznano pięciu nauczycielom. W tym gronie znalazły się osoby, które nagrodzono zarówno nagrodą ministra, jak i wojewody; są to Małgorzata Godek i Joanna Wójcik, które na co dzień uczą w III Liceum Ogólnokształcącym. Największą grupę wyróżnionych stanowili nauczyciele, którzy otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie te otrzymały osoby zatrudnione w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, Specjalnych Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych, Bibliotece Pedagogicznej, Małopolskim Centrum Kształcenia Nauczycieli oraz w Pałacu Młodzieży.

– Chcę państwu podziękować za pracę, złożyć najlepsze życzenia i przekazać sygnał, jak ważna jest edukacja dla naszego życia społecznego – zwrócił się do nagrodzonych prezydent Roman Ciepiela. Życzenia dla nauczycieli złożyła Barbara Nowak.– Chciałabym życzyć, żeby państwu coraz lepiej się pracowało, żebyście z łatwością docierali do serc i umysłów waszych uczniów, byście szli do pracy codziennie z wielką radością. Pamiętajcie, że wasza praca to ogromny dar, coś niesamowicie ważnego, bo macie możliwość wpływania na przyszłość Polski poprzez pracę z uczniami, poprzez ich wychowanie – tłumaczyła Małopolska Kurator Oświaty. – Mam 17 lat pracy w zawodzie nauczyciela. To czas, który na trwałe zostaje w pamięci – zaznaczył z kolei Józef Gawron, wicewojewoda Małopolski, gratulując sukcesów wyróżnionym. Do swojego doświadczenia odwołała się również posłanka Urszula Augustyn, która może się pochwalić 15-letnim stażem w roli nauczyciela. – Wszyscy ci, którzy decydują się pracować w tym trudnym zawodzie, to są ludzie, którzy muszą kierować się pasją, inaczej w tym zawodzie pracować by nie mogli – przekonywała Augustyn. O powadze profesji mówiła również posłanka Anna Czech. – Relacja nauczyciel-młodzież to najważniejsza relacja, która potem owocuje dobrym społeczeństwem – podkreśliła.

Podczas uroczystości wicewojewoda Józef Gawron uspokajał nauczycieli, by nie obawiali się zmian szykowanych przez ministerstwo edukacji.

LISTA WYRÓŻNIONYCH

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej:

 1. Małgorzata Godek III LO
 2. Ewa Drelicharz Gimnazjum nr 2
 3. Michał Kolbusz Gimnazjum nr 2
 4. Ewa Łabno SP nr 3
 5. Zbigniew Ogar ZSO nr 2
 6. Joanna Przygoda Gimnazjum nr 2
 7. Alicja Szumlańska SOSW im. E. Gierat
 8. Magdalena Tomczyk Gimnazjum nr 2
 9. Joanna Wójcik III LO

 

Nagroda Małopolskiego Kuratora Oświaty:

 1. Małgorzata Godek III LO
 2. Janusz Kowal I LO
 3. Mariusz Pis I LO
 4. Adam Wojerz ZSO nr 5
 5. Joanna Wójcik III LO

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej:

 1. Leszek Banaś ZSME
 2. Urszula Banaś-Mróz VII LO
 3. Dorota Bugała SP 18
 4. Urszula Ciężadło Przedszkole nr 34
 5. Aldona Czernecka – Mitera V LO
 6. Renata Dulęba SOSW im. E. Gierat
 7. Agnieszka Foszcz V LO
 8. Iwona Grabowska SP 14
 9. Beata Kania Biblioteka Pedagogiczna
 10. Anna Kloch ZSO nr 4
 11. Renata Kolbusz SP 14
 12. Bogusława Kosarzycka V LO
 13. Bożena Kotowicz-Gogola SP 14
 14. Danuta Królikowska SOSW im. E. Gierat
 15. Maria Kułaga SOSW im. E. Gierat
 16. Grażyna Kuta SP 3
 17. Renata Małek Pałac Młodzieży
 18. Marta Matyjewicz ZSO nr 4
 19. Lucyna Olejnik ZST
 20. Barbara Pikul Przedszkole nr 34
 21. Ks. Jacek Siewiora Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN MWSE
 22. Małgorzata Sobół Gimnazjum nr 4
 23. Marzena Suska SOSW im. E. Gierat
 24. Maria Szwedo ZST
 25. Małgorzata Ważna III LO
 26. Anna Wierzchowiec Gimnazjum nr 11
 27. Jadwiga Woyke VII LO
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A