Marcinka Cross - kolejna inicjatywa sportowa dla mieszkańców
access_time 2016-10-30 15:55:00
Niesprzyjająca aura nie pokrzyżowała planów tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny. Były ćwiczenia na nowo otwartej siłowni plenerowej, marsz nordic walking, bieg na 10 km oraz zabawy ruchowe dla dzieci.

Impreza, której organizatorem było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, przyciągnęła dziś największych pasjonatów ruchu na świeżym powietrzu. 

Sposoby wykorzystania siłowni plenerowej zaprezentowała grupa Street Workout. Jak mówią, są grupą znajomych, którzy w czasie wolnym spotykają się i doskonalą swoje umiejętności. Ich występ akrobatyczny spotkał się z dużym uznaniem oglądających.

O godzinie 11.15 wystartowali uczestnicy biegu oraz marszu nordic walking. Z uwagi na koleżeński charakter imprezy uczestnicy nie byli klasyfikowani. W nagrodę za ukończenie konkurencji, na każdego czekała gorąca herbata, ciasto oraz kiełbaska z grilla. Odbyło się też losowanie ciekawych gadżetów sportowych.

W czasie zawodów dla dorosłych, dla dzieci zorganizowano zabawy lekkoatletyczne. Młodzi zawodnicy biegali, rzucali oszczepem oraz biegali przez płotki.

Przypomnijmy, że zachętą do organizacji wydarzenia było otwarcie w Parku Biegowym Marcinka nowych ścieżek biegowych oraz urządzeń do ćwiczeń. Powstały one w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A