O wyzwaniach przed polską niepodległością w festiwalowej Wszechnicy
access_time 2016-11-30 08:00:00
Organizatorzy V Festiwalu Niepodległości zapraszają na wykład i spotkanie zatytułowane "Polska niepodległość 2016 - zagrożenia i nadzieje. Od sporu o Trybunał Konstytucyjny po sukces Donalda Trumpa". Gościem dzisiejszego wieczoru (30 listopada o godz. 17) w auli tarnowskiego starostwa będzie profesor dr hab. Andrzej Bryk (UJ). Wstęp wolny.

Co dziś, pod koniec roku 2016, grozi a co sprzyja polskiej niepodległości ? Które nadzieje i obawy, dotyczące przyszłości suwerennego państwa polskiego, wynikają z przesłanek tkwiących w polityce wewnętrznej a jakie z uwarunkowań zewnętrznych ? Czy zarysowujące się zmiany w układzie geopolitycznym stanowią dla Polski szansę czy są zagrożeniem ? 

Odpowiedzi na powyższe pytania spróbuje udzielić prof. dr hab. Andrzej Bryk - profesor nauk prawnych,  wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, konstytucjonalista (był m.in. członkiem zespołu ekspertów  ds. Trybunału Konstytucyjnego, który w sierpniu br.  złożył raport Marszałkowi Sejmu), historyk idei i ustroju, wybitny znawca anglosaskich realiów politycznych i ceniony amerykanista.

Wstęp na wykład i późniejszą dyskusję jest oczywiście wolny.

Spotkanie rozpocznie się 30 listopada (środa) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A