Park Sanguszków powoli odzyskuje dawny blask
access_time 2016-12-05 07:32:00
Dobiegł końca remont w Parku Sanguszków. Prace kosztowały ponad pół miliona złotych i obejmowały remont głównej alejki oraz schodów prowadzących do pałacu - informuje tarnowski magistrat.

Zarówno alejka, jak i schody były w złym stanie technicznym. - Przed remontem na niemal 500-metrowej ścieżce były liczne ubytki, spękania i nierówności, które stwarzały utrudnienia dla osób odwiedzających park, a przede wszystkim dla uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, mającego siedzibę w Pałacyku Sanguszków - tłumaczy Józef Czupryna z Referatu Gospodarki Komunalnej magistratu.

Jak dodaje Józef Czupryna, wcześniej szerokość alejki była nieregularna i wahała się od 2,8 do 3,2 metrów. W przypadku schodów prace remontowe obejmowały roboty renowacyjne, kamieniarskie, a także wykonanie konstrukcji z betonu zbrojonego. Nowe schody wykonano z piaskowca krystalicznego.

To nie koniec prac remontowych w Parku Sanguszków. Mieszkańcy zdecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego zostaną wykonane tam kolejne prace pielęgnacyjne. Rewitalizacja parku ma polegać m.in. na cięciach pielęgnacyjnych koron drzew i gazonu przed pałacem.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A